user_mobilelogo

Latvijas sieviešu lielākie svētki jau teju klāt. Jau rīt, 17. septembrī, izstāžu centra “Ķīpsala” durvis vērsies un sāksies grandiozākais pasākums, kas veltīts Latvijas sievietēm - izaugsmes un iedvesmas Forums LĪDERE 2021, ko skatītājas varēs baudīt gan klātienē ar “zaļajiem” Covid-19 sertifikātiem, gan tiešsaistē.

Pasākums norisināsies jau ceturto reizi, turpinot priecēt dāmas ar vērtīgu, iedvesmojošu, sirsnības pilnu un pārsteigumiem bagātu dienu no sākuma līdz pat noslēgumam.

“Forums LĪDERE” norisē būtiska nozīme ir pasākuma draugiem - ģenerālsponsoriem un atbalstītājiem, kuri katrs ar savu burvju nūjiņu kopīgiem spēkiem palīdzēs uzburt šos skaistos svētkus ikvienai sievietei gan klātienē, gan tiešsaistē. Tāpat apmeklētājas varēs baudīt foruma draugu sarūpētus pārsteigumus sievišķīgumam, labsajūtai, veselībai, kā arī garšas kārpiņām.

Oriflame mārketinga un pārdošanas atbalsta vadītāja Baltijas valstīs Kristīne Celma uzsver: “Justies labi, izpaust sevi un priecāties par dzīvi! Būt pašpārliecinātai un apzināties savu vērtību, augt un tiekties pēc kaut kā vairāk! Tas ir Oriflame dzīvesveids, kam ticam un iedvesmojam tam ikvienu sievieti – līdzīgi kā “Forums LĪDERE”. Tieši tāpēc ar lielu gandarījumu šogad arī mēs esam dalībnieku vidū. Tiekamies forumā!”

Audi zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Ilgvars Ļubka: “Līderi ir tie, kas domā ilgtspējīgi, rosina pozitīvas pārmaiņas un ir vērsti uz progresu. Gan Audi, gan Forums LĪDERE apvieno izcilas personības un vienlaikus iedvesmo būt drosmīgiem ceļā uz saviem mērķiem un arvien jauniem sasniegumiem”.

Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa: "Lai sieviete justos skaista un laimīga, viņai ir jābūt veselai. Veselības Centru apvienība ik dienu rūpējas par mūsu sieviešu veselību un skaistumu, kā arī pasargā viņu ģimenes locekļu pašsajūtu un veselību. Tāpēc arī šogad būsim kopā “Forums LĪDERE”, lai ekspreskonsultācijās ar izciliem ārstiem iepazītos ar mūsdienīgākajām iespējām, kā būt veselām, skaistām un laimīgām”.

Jau rīt vērienīgākais pasākums Latvijas sievietēm “Forums LĪDERE”

“Forums LĪDERE” dibinātāja Solvita Kabakova uzsver, ka šis pasākums ir gluži kā svētki Latvijas sievietēm. Tā tas tiešām arī ir - par to liecina gan pasākuma atmosfēra, dekorācijas, priekšnesumi, gan sarūpētie pārsteigumi visas dienas garumā. Ne velti forumā šobrīd brīvu vietu vairs nav - visas 1000 biļetes klātienes apmeklējumam ir izpārdotas. Taču, lai dotu iespēju jebkurai Latvijas sievietei iedvesmoties un baudīt šo svētku dienu, jau ceturto gadu “Forums LĪDERE” nodrošinās bezmaksas tiešraidi visas dienas garumā. Pagājušā gadā mēs bijām kopā ar 93 000 sieviešu visā pasaulē, kur vien skan latviešu valoda.

Arī šogad aicinām pievienoties tiešraidei Forums LĪDERE FaceBook plūsmāforumslidere.lv mājaslapā un daudzos citos kanālos.

 

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa,
e-pasts: info@forumslidere

Tā kā visas biļetes jau ir pārdotas, šobrīd vēl ir iespēja pieteikties Gaidītāju sarakstā 

Forums Līdere- gaidītāju saraksts

Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova: “Šogad mēs noteikti tiksimies!”.  

Esošā situācija pasaulē transformējusi teju visas nozares, savukārt pasākumu rīkotājiem jāpielieto savs radošums, lai plānoto varētu noorganizēt, ievērojot epidemioloģiskos norādījumus. Arī iedvesmas un izaugsmes pasākuma, grandiozākā gada notikuma sievietēm - Forums LĪDERE organizatoriem jādomā, kā apmeklētājām sagādāt drošus un vienlaikus neaizmirstamus un sievišķīgus svētkus. Tādi tie solās būt arī šogad, 17. septembrī, pulcējot ap 1000 apmeklētāju klātienē izstāžu centrā “Ķīpsala” un vēl vairākus simtus tūkstošu tiešsaistē.

  Septembrī plānotais Forums LĪDERE norisināsies jau ceturto reizi, kas liecina par to, ka tā ir lieliska tradīcija, kas jāturpina. Pasākuma dibinātāja Solvita Kabakova intervijā Tvnet atklāj, ka šobrīd rit aktīva gatavošanās pasākumam - jau notikusi lektoru tikšanās, tiek runāts ar māksliniekiem, notiek vienošanās par telpu iekārtojumu, ēdienkarti. Tāpat kā pērn arī šogad Forums LĪDERE norisināsies izstāžu centra “Ķīpsala” plašajās telpās, ļaujot ievērot epidemioloģiskās prasības. “ Pagājušajā gadā mēs pierādījām, ka spējam jebkuru telpu pārvērst iedvesmas oāzē, un es varu apsolīt, ka arī šogad būs “wow” efekts” - atklāj Solvita.

 

Forums Līdere- balva
Forums "Līdere" ir ieguvis prestižo Latvijas Pasākumu forums "Izcilības Balvu" kā 2020.gada IZCILĀKĀ KONFERENCE.

  Pasākuma dibinātāja uzsver, ka tiks darīts viss, lai pēc iespējas ikvienai interesentei, īpaši tām, kuras jau sen biļeti ir iegādājušās, būtu iespēja forumu apmeklēt. Vienlaikus līdzīgi kā, piemēram, kafejnīcās, kinoteātros, operā - pilnīgi droši, ka pasākumā bez ierobežojumiem varēs piedalīties tās dāmas, kuras uzrādīs derīgu Covid-19 sertifikātu. “ Visas 1000 biļetes ir pārdotas, un mēs vēlamies, lai tās emocijas, sajūtas, visu to, ko mēs gatavojam, dāmas var baudīt klātienē ” - turpina Solvita.  

Gluži kā iepriekš, arī 17. septembrī apmeklētājas visas dienas garumā gaidīs dažādi pārsteigumi - gan muzikāli, gan kulināri. Būtībā katru gadu kopīgais ir tikai Forums LĪDERE koncepts - grandiozs, iedvesmojošs pasākums. Viss pārējais, ieskaitot lektorus un tematus, atšķiras, sniedzot skatītājām iespēju atrast sev piemērotāko, aktuālāko un noderīgāko.  

Būtiski, ka šī gada pasākumā tiks runāts arī par līderību šajā sarežģītajā laikā. “Es domāju, ka tās klints sievietes laiks ir pagājis un bieži vien tas mūsu stiprums ir mūsu vājumā - kad mēs mācāmies gan lūgt palīdzību, gan to pieņemt. Ja cilvēks redz, ka tu vari būt pazudusi, izmisusi, bet pēc tam saņemties, smaidīt un ar pārliecību iet uz priekšu - tas dod vislielāko cerību ” - savas pārdomas par līderi mūsdienās atklāj Solvita.  

 

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa,
e-pasts: info@forumslidere

Atskats uz Forumu "Līdere" 2020 >>

Atskats uz Forumu "Līdere" 2019 >>

Intervija ar Solvitu Kabakovu, foruma "Līdere" izveidotāju >>

2. oktobrī izstāžu centrā “Ķīpsala” notika vērienīgs un tajā pašā laikā ļoti gaidīts pasākums - Forums LĪDERE. Notikums, kas nu jau kļuvis par tradīciju un norisinājās trešo reizi, šķiet, šobrīd nepieciešams vairāk nekā jebkad agrāk. Šis ir pārmaiņu laiks, kas ietekmē ne tikai norises ārpus mūsu namdurvīm, bet arī mūsu iekšējo, dažkārt sarežģīto pasauli - kādas vēlamies būt, ko gribam sasniegt un, protams, mūsu attiecības sev tuvajiem. Tieši šīs tēmas arī šogad aktualizēja Forums LĪDERE, mudinot ieklausīties sevī un apzināt savu personisko un profesionālo potenciālu – sapņot drošāk un sKrāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020asniegt vairāk, kā būt Līderei sev un citiem.

“Kamēr visā pasaulē ir kaut viens cilvēks, kurš tev tic, kuru tu iedvesmo un kurš ir gatavs tev sekot – tu esi līdere.” Ar šādiem vārdiem Forumu LĪDERE atklāja tā dibinātāja Solvita Kabakova, liekot sajust pasākuma īpašo auru teju 1000 klātienes un vēl vairākiem desmitiem tūkstošu skatītāju tiešsaistē. Kārtīgu iedvesmas devu, sauju drosmes un kripatu pašpaļāvības visas dienas garumā sniedza 20 sirds gudri lektori. 

Kā ierasts, pasākuma programma tika sadalīta trīs daļās, no kurām pirmajā akcentēta profesionālā izaugsme un spēja sasniegt vairāk. Otrā – veltīta mijiedarbībai, ģimenei un attiecībām. Savukārt trešajā daļā aktualizētas tēmas par personisko attīstību.

Pasākuma pirmo daļu “Profesionālā izaugsme – sasniedz vairāk” jau tradicionāli atklāja bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, uzstājoties ar runu, kas reizē bija arī foruma prologs. Tajā V. Vīķe-Freiberga runāja par šo pārmaiņu laiku, kas nav viegls un vienlaikus ir sarežģījumu pilns. Tomēr, kas ir būtiski – tieši sievietes–valstu vadītājas krietni veiksmīgāk tiek galā ar pandēmijas radītajiem izaiciKrāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020nājumiem un ir spējīgas pieņemt izsvērtākus lēmumus salīdzinājumā, kad pie varas grožiem atrodas vīrieši. Kā vēl dažus būtiskus izaicinājumus bijusī valsts prezidente norāda tehnoloģijas un jaunatnes izglītība, piebilstot: “Ir būtiski turēt atvērtu prātu pasaulei, jo tas palīdzēs personīgajā izaugsmē”
Izskanēja aicinājums nemitīgi mācīties, pat to, kas mums praktiski iespējams, nekad nenoderēs.  Un visām Latvijas sievietēm Vaira Vīķe-Freiberga novēlēja: "Tu esi vērtība - tev nekas nav jāpierāda!"

 

Par to, kāda ir maksa būt par vadītāju – cik tā ir liela un vai vispār ir vērts uzņemties ko tik izaicinājumiem pilnu, pieredzes stāstā dalījās Circle K izpilddirektore Gunta Jēkabsone. “Es sapratu, ka vairs nevaru nosēdēt mājās, man burtiski sienas gāzās virsū” – runājot par lēmumu mainīt savu dzīvi un uzsākt karjeru, atklāja G. Jēkabsone. Viņas ceļš pretī profesionālajām virsotnēm aizsākās 1994. gadā, kad pieteikusies darbā degvielas uzpildes stacijā, kas tolaik nesa “Statoil” vārdu. Tas bija 20 gadus ilgs ceļš no pārdevējas līdz izpilddirektorei - gan ļoti dažāds, gan izaicinājumiem pilns.

 

LMT viceprezidente Laura Keršule sniedza interviju par sieviešu līderību un cik būtiska tajā visā ir spēja uzdrošināties un noticēt sev. Viņa atklāja, ka patiesībā esot ļoti introverts Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020cilvēks, kurš labprātāk visu noskatītos no malas un nekur neiesaistīties, taču piebilst: “Ja es tā būtu darījusi, nebūtu sasniegusi neko no tā, ar ko patiesi lepojos šodien”. Vēl pirms darba LMT Laura Keršule ieguvusi juristes diplomu un pēc pāris drosmes pilniem soļiem kļuva par jaunāko tiesnesi Latvijā. Taču, ejot līdzi pārmaiņām, L. Keršule mainījusi darba vietu un pastāstīja, kā ir būt par sievieti–viceprezidenti un ieņemt vadošo amatu LMT – soli, kas prasījis ne mazums drosmes un spēju uzdrīkstēties. Lauras Keršules vēlējums: "Vajag sapņot, mīlēt un - darīt! Uzdrošināties un noticēt sev!"

 

Kā ir būt sievKrāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020ietei-līderei politikā, pastāstīja LR Veselības ministre Ilze Viņķele. Runājot par to, ko nozīmē būt līderei, veselības ministre uzsver, ka vārds “līdere” būtu attiecināms uz rīcību, kad sieviete dara to, kas der gan viņai, gan sabiedrībai. Taču, skaidrojot, to, kā ir būt sievietei politikā, I. Viņķele norāda: “Mēs dzīvojam tādā dīvainā sabiedrībā, kur ir pieprasījums pēc sievietēm-līderēm politikā, bet vienlaikus ir diezgan dziļi iesakņojies uzskats, ka tomēr vīrietis ir kvalificētāks šim darbam”. Vienlaikus I. Viņķele uzskata, ka tas, kas padara sievieti-līderi spējīgu pieņemt lēmumus krīzes situācijā, ir darbs komandā, uzticēšanās, darba dalīšana, pielāgošanās - tas arī pašai veselības ministrei palīdzējis šajā pārmaiņu laikā. Patīkami pārsteidza ministres pozitīvā, veselīga humora pilnā attieksme, un prātā palika piezīme par to, cik svarīgas un nozīmīgas katrai sievietei ir attiecības ar mammu.

 

Madara Cosmetics dibinātāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere pastāstīja par, viņasprāt, četriem būtiskiem resursiem, kas ir nepieciešami virzībā uz priekšu. Pirmkārt, tie esam mēs paši, katrs no mums un komanda kā viens vesels. Taču, runājot par komandas spēku uzņēmumā, L. Tisenkopfa-Iltnere norāda, ka svarīga esot gan katra unikalitāte, gan līdzsvarotība. Taču bez uzticamas komandas vajadzīgs arī kāds spēks, kas virza pretī panākumu virsotnēm - ticība sev, kas sniedz gan iedvesmu, gan entuziasmu. Taču tas, kas visā darba dunā palīdz neizsīkt, ir apjausma, ka padarītajam ir kāda dziļāka jēga. Un visam pa vidu taču vēl ir laiks. "Ja ir ideja - sāc uzreiz!"

 

Ar sievietes iespējām dažādās kultūrās dalījās Pedersen & Partners globālā partnere Evita Lune. “Ikdienā strādājot ar augsta līmeņa darbinieku atlasi, man nākas secināt, ka dāmas reti vēlas būt numur viens” – tā ar novēroto, kad sieviete bieži vien paiet malā, lai dotu iespēju vīrietim, dalās E. Lune. Tieši tāpēc Pedersen & Partners globālā partnere aicina “nolikt malā” kautrību, bailes un nevēlēšanos uzņemties atbildību, pārstāt sekot muļķīgiem stereotipiem un izmantot iespējas, kuras diemžēl netiek dodas visās valstīs dzīvojošām sievietēm. Taču tām, kurām iespējas ir, E. Lune aicina būt ambiciozām, pierādīt sevi, nebaidīties uzņemties atbildību un būt labākajām savā jomā, būt vadītājām un līderēm.

 Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020

Par runas mākslu un to, kā izmantot ķermeni kā instrumentu ne tikai aktiera darbā, bet arī komunikācijā, veiksmīgi to saslēdzot gan ar prātu, gan emocijām, atklāja aktrise un runas trenere Zane Daudziņa. Viņa norāda, ka gan aktiera darbā, taču vēl jo vairāk ikdienā ir nepieciešama sevis apzināšanās, pašizziņas prasme, un tā ir svarīga ne tikai agrā bērnībā, bet visas dzīves gaitā. Tāpat Z. Daudziņa aicina padomāt par tādu procesu kā iemiesošanās, kas būtībā nozīmē prāta saskaņu ar esošo situāciju un ķermeni. Tāpat aktrise uzsver, ka būtiska nozīme ir treniņam. “Tā ir nemitīga savu maņu, muskuļu - visu pieejamo rīku spodrināšana, apzināšanās un trenēšana” – uzskata Z. Daudziņa.

 

Pasākuma otrā daļa tika veltīta attiecībām ar apkārtējiem cilvēkiem, tika runāts par mijiedarbību ar ģimeni un sev tuvajiem. Šo sesiju ar spēcīgu runu atklāja aktrise Ausma Kantāne-Ziedone. Aktrise pastāstīja, kā iepazinusies ar dzejnieku Imantu Ziedoni un kāds bijis abu piedzīvotais laiks kopā. “Man bija tāda dziļi radniecīga sajūta” – tā par īpašo saikni ar Dzejnieku stāsta A. KantKrāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020āne-Ziedone. Tomēr gan viņa, gan I. Ziedonis vēlējušies sasniegt savas panākumu virsotnes: “Es ātri sapratu, ka Imanta talants ir lielāks, varenāks, daudzpusīgāks un vajadzīgāks sabiedrībai. Lai saglabātu mūsu attiecības, man bija jāpiekāpjas” – atklāj aktrise. Taču vienlaikus A. Kantāne-Ziedone uzsver, ka nekad dzīvē nav vēlējusies būt par Dzejnieka mūzu un arī neuzskata sevi par tādu.

Ausmas Kantānes-Ziedones uzstāšanās bija kā vesela izrāde, emocionāla, dziļa un piepildīta. Ne velti tās beigas asaras bija daudzu skatītāju acīs, arī pašas Ausmas. Un ne velti vienīgi viņas uzstāšanās beigās zāle aplaudējot cēlās kājās...
Es tagad citādām acīm skatīšos uz puķuzirnīti. Un nākamā pavasarī piesēšu daudz, daudz puķuzirnīšus savā dārzā.

 

Par to, kas skar ikvienu sievieti, un dažādām nostādnēm, kas saistās ar sievietes veselību, iepazīstināja Latvijas Ārstu biedrības prezidente un ģimenes ārste Ilze Aizsilniece. Viņa īsumā pastāstīja par tiem neseniem atklājumiem, par kuriem būtu vērts zināt, lai veidotu savu kā sievietes definīciju. Viens no tiem ir epiģenētika - tas, kā strādā ģenētiskais kods, nosaka apkārt esošie apstākļi, kā uzturs, vide, emocijas. Būtiski arī tas, ka ikviena mūsu šūna gluži kā viss ķermenis kopumā spēj sajust apkārtējās vides iedarbību.

 Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020

Par gaišumu, kas ir katrā no mums, sarunājās ģimeņu atbalsta un mūžizglītības centra jeb Zvannieku mājas vadītāja Sandra Dzenīte-Cālīte un mācītājs Juris Cālītis. Viņi abi kopā pārrunāja Zvannieku mājās piedzīvotos mirkļus, kas, lai arī dažkārt bijuši skaudri, pēc tiem nākusi gaisma, atnesot labo. Sandra un Juris Cālīši sarunā kopīgi noskaidroja, kā tikt galā ar situācijām, ar kurām nevar tikt galā un kā saglabāt to gaišumu sevī pat tad, kad ir grūti. “Tad, kad viss sabiezē un pārņem pilnīga tumsa, tad es saprotu, ka ir vienkārši jāiztur, neļauties liekiem vārdiem, emocijām un dusmām” – stāsta S. Dzenīte-Cālīte. Vienlaikus būtiski ir mācīties katrā cilvēkā saskatīt labo, tajā pašā brīdī ieraugot arī gaišumu sevī.

 

Kā uzdrošināties Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020riskēt un nebaidīties kļūdīties jeb kā iziet no komforta zonas, motivējošā runā ar savu pieredzes stāstu dalījās apmācību konsultante Trūdija Žagare. Viņas stāsts bija par sevi pašu, to kā 2008. gadā satikusi tagadējo vīru Juri Žagaru un no Londonas pārcēlusies uz Latvijas laukiem. Lēmums pamest Londonu, savu iemīļoto darbu un draugus, lai sāktu jaunu dzīvi svešā vietā, T. Žagarei, kā pati stāsta, bija iziešana no komforta zonas, kam vajadzējis drosmi, tomēr viņa nenožēlo savu izvēli. “Tad es sapratu, ka jāriskē, lai saņemtu to maksimumu no dzīves. Protams, tas nozīmē arī iziešanu no komforta zonas” – stāsta Trūdija Žagare.

 

Kas veido vīrieti par tādu, kāds viņš ir, jeb par to, kā top vīrietis, savās pārdomās dalījās Radio un TV cilvēks, kā arī pasākumu vadītājs Valdis Melderis. Viņš dalījās ar trim stāstiem, kuros atklāja, kā cilvēki un apstākļi viņu izveidojuši par tādu vīrieti, kāds viņš ir šodien. Tie ir stāsti par vainas sajūtu, atbildību un uzticēšanos, un tie visi ir savstarpēji saistīti. “Tā vainas apziņa ir kā tāda smaga ķēde, kas visu laiku velkas līdzi žvadzēdama par notikumiem, kurus vairs nav iespējams izmainīt” – stāsta Valdis Melderis, piebilstot, ka situācijas, kurās piedzīvota dziļa vainas apziņa, liek izvairīties uzņemties iniciatīvu tad, kad tas būtu patiešām jādara.

 

Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020Forums LĪDERE trešajā sesijā tika akcentēta sievietes profesionālā izaugsme jeb spēja sasniegt vairāk. To atklāja psiholoģe un KBT psihoterapeite Marija Ābeltiņa, runājot par pašapziņas attīstību un to, kā sadzirdēt sevi un patiesi rūpēties. Viņa skaidro, ka mūsu galvās dzīvo dažādas balstiņas, kas veido iekšējo dialogu ar mums – kritizētāja; atbildīgā par mūsu emocijām un vajadzībām; perfekcioniste; izvairīgā un līdere, kas spēj mūs saprast un motivēt. Taču mūsu galvā mājo vēl kāda balstiņa – tā ir priecīgā, apmierinātā daļa, kas mums dod dzīves garšu. “Ja ir milzum daudz sasniegumu, bet mēs nevaram par tiem priecāties tāpēc, ka citas balstiņas ir nozagušas šo prieku, tad arī bauda no sasniegumiem izzūd” – uzsver M. Ābeltiņa.

 

Par to, kā veidot attiecības ar savu tuvāko – sevi pašu, atklāja izdevēja un žurnāla Imperfekt galvenā redaktore Inga Gorbunova. Viņa uzskata, ka iekšējā balsī vienmēr vajag ieklausīties. “Intuīcija mani visur ir vadījusi, paglābusi no ļoti sarežģītām situācijām un ļāvusi realizēt veiksmīgus projektus” – atklāj I. Gorbunova. Viņa aicina sievietes ieklausīties sevī, Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020noticēt sev un rīkoties saskaņā ar savām sajūtām pat tad, ja tas ir pretrunā ar pašu tuvāko domām. “Sliktākais, kas ar mums dzīves laikā var notikt – mēs neklausām savai īstajai balsij un sirdij” – uzskata Imperfekt galvenā redaktore.

 

Kā būt līderei savai dzīvei? - atbildi uz šo jautājumu sniedza Iespējamās Misijas patronese Ingrīda Blūma. Viņa stāsta par laiku, kad strādāja vadošā amatā bankā, kas tolaik nesa vēl Hansabankas vārdu, un sapratusi, ka īsti vairs nedzīvo savu dzīvi un vēlas mainīt nodarbošanos. Taču šādam solim nepieciešama drosme un spēja nebaidīties, ko I. Blūma smēlusies arī no līdzīgiem pieredzes stāstiem, no kuriem atmiņā palicis izteikums: “Es mīlu sevi vairāk nekā savu ego”. I. Blūma uzsver: “Ir jāmācās izbaudīt arī tos brīžus, kad no tā visa jāatsakās”, un šobrīd savu piepildījumu atradusi, darbojoties kustībā, kas nodrošina kvalitatīvu izglītību bērniem Latvijā “Iespējamā misija”. Kāda ir jaunās pasaules līdere?

 

Vai esošie veidi, kā dzīvot, ir jau novecojuši un vai to vietā ir kādi jauni? Kā mums katrai iepazīt savas stiprās un vājās puses? Par to pārdomās dalījās vadības konsultante un trenere Jolanta Cihanoviča. Viņa norāda, ka pasaule mainās, un vecā pasaule kaut kādā ziņā ir bijusi ērta, ar salīdzinoši Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020vienkāršu veiksmes formulu, ar taisniem ceļiem un noteiktiem griestiem. Savukārt jaunā pasaule sev līdzi atnesusi nepastāvību, neskaidrību, sarežģītību un neviennozīmīgumu. “Tas, ko piedāvā jaunā pasaule - to griestu vairs nav, bet tās ērtības arī nav” – skaidro J. Cihanoviča, norādot, ka vienlaikus jācenšas saprast, kā arī jaunajā pasaulē kļūt veiksmīgai.

 

Ar spilgtu runu “…un visam pa vidu – ES…” kā pēdējā uz Forums LĪDERE skatuves kāpa TV seja Baiba Sipeniece-Gavare.Es dzīvoju pēc sava prāta, bieži vien kļūdos, bieži vien varbūt dabūju punus, bet tad atkal pieceļos un nopurinos, saprotot, ka kļūdas ir normāla padarīšana un kļūdīties reizēm ir pat ļoti labi” – atklāj TV seja. B. Sipeniece-Gavare dalījās ar vairākiem stāstiem no savas dzīves, kas bija gan ar krietnu devu humora, gan ļāva apjaust, ka arī negaidītas, šķietami neveiklas situācijas var padarīt dzīvi krāsaināku un likt smaidīt tajos brīžos, kad pozitīvā ir krietni mazāk.

Krāšņi aizvadīts jau trešais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums Forums LĪDERE 2020

 

Jau šo piektdien, 2.oktobrī, norisināsies ilgi gaidītais un grandiozais sieviešu izaugsmes un iedvesmas pasākums “Forums LĪDERE 2020”. Ņemot vērā situāciju pasaulē un ieviestos pulcēšanās ierobežojumus Latvijā, pasākums mainījis gan norises laiku, gan vietu – tas notiks plašajās un ērtajās izstāžu centrs “Ķīpsala” telpās. Vienlaikus jāpiemin, ka par spīti šīm izmaiņām pasākuma programma saglabās nemainīgi augsto kvalitāti, ļaujot ieklausīties zinošu un dzīves gudru lektoru pieredzē, padomos un atziņās. “Forums LĪDERE” rīkotāji parūpējušies arī par dažādiem pārsteigumiem visas dienas garumā, lutinot apmeklētājas gan ar mākslinieciskām performancēm, gan sagādājot baudas mirkļus Foruma LĪDERE 2020 programmakā acīm, tā ausīm. 

Pulcējot 1000 Latvijas aktīvās, atvērtās, uz izaugsmi un attīstību vērstās sievietes klātienē un vēl desmitiem tūkstošu tiešsaistes skatītāju, “Forums LĪDERE” norisināsies jau trešo gadu, šoreiz zeltainā rudens caurvīts. Turpinot tradīciju, arī šogad pasākuma programma sadalīta trīs lielās daļās, katrā no tām koncentrējoties uz atšķirīgu jomu sievietes dzīvē. 

Pirmā sesija veltīta profesionālajai izaugsmei, iedrošinot sasniegt vairāk. Šo daļu, uzstājoties ar foruma prologu, jau tradicionāli atklās Vaira Vīķe-Freiberga. Lektoru uzstāšanās šajā sesijā būs cieši saistītas ar tādām tēmām kā sieviešu līderība, prasme uzdrošināties un noticēt sev. Par to, kāda ir cena būt sievietei – vadītājai, ko tas prasa un vai vispār ir vērts ko tādu uzņemties. Tāpat šajā sesijā tiks runāts par sievietes iespējām dažādās kultūrās un to, kā sasniegt sev vēlamo, izmantojot ķermeni kā instrumentu. 

“Forums LĪDERE” otrās daļas fokusā – attiecības, ģimene un mijiedarbība. Šajā daļā, savukārt, tiks runāts par spēju bez nosacījumiem ziedoties un atdot sevi mīļotā cilvēka dēļ. Vienlaikus tiks akcentēts tas, ka ir būtiski saskatīt sevī gaišo un labo, kā uzdrošināties riskēt un nebaidīties kļūdīties. Tiks apskatītas arī tēmas, kas saistītas ar sievietes veselību.

Savukārt pasākuma noslēdzošā sesija tiks veltīta sievietes personiskajai attīstībai, mudinot sapņot drošāk. Šajā sadaļā tiks akcentētas tēmas par pašapziņas attīstību – kā sadzirdēt sevi un patiesi rūpēties, kā būt savas dzīves līderei, bet tajā pašā laikā neaizmirst parūpēties par attiecībām ar sevi pašu. 

Starp lekcijām visas dienas garumā apmeklētājas gaidīs dažādi pārsteigumi. Priecēs gan muzikāli un sirdi sildoši priekšnesumi ar Latvijā zināmu un atzītu mākslinieku piedalīšanos, gan virkne pieredzes stāstu, ar ko īsajās intervijās iepazīstinās īpašie viesi. Tāpat apmeklētājas lutinās un pavisam īpašus brīžus sagādās “Forums LĪDERE” plašais atbalstītāju pulks, dāvājot gan aizkustinājuma un patīkama satraukuma, gan saldus un sievišķīguma pilnus brīžus. To visu sola viena diena, kas, pēc “Forums LĪDERE” dibinātājas Solvitas Kabakovas teiktā, būs kā svētku diena ikvienai apmeklētājai.

Foruma LĪDERE 2020 programma

 

Foruma LĪDERE 2020 programma

 

 

PROGRAMMA

LĪDEREs ideālās šampanieša brokastis un sirsnīga sagaidīšana forumā

8.30-9.30

 

pirmā sesija

9.30-12.30

“PROFESIONĀLĀ IZAUGSME – SASNIEDZ VAIRĀK!”

• 9.30 Foruma atklāšana

• 9.40 Foruma prologs

Vaira Vīķe-Freiberga

• 10.00 Maksa būt vadītājai. Cik liela tā ir un vai tas ir tā vērts

Gunta Jēkabsone, Circle K izpilddirektore 

• 10.20 Sievietes ir lieliskas līderes, ja vien uzdrošinās un notic sev

Laura Keršule, LMT viceprezidente

• 10.40 Kad katra diena kā vesela dzīve

Ilze Vinķele, LR Veselības ministre

 

11.00-11.30 Uzkodas, kafija, atelpas brīdis 

 

• 11.30 Pieredzes stāsts

Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Madara Cosmetics dibinātāja

• 11.50 Sievietes iespējas dažādās kultūrās

Evita Lune, Pedersen & Partners globālā partnere

• 12.10 Ķermenis kā instruments

Zane Daudziņa, aktrise, runas trenere

 

12.30-13.30 Vieglas pusdienas labsajūtai un enerģijai

 

 

otrā sesija

13.30-15.20

“ATTIECĪBAS. ĢIMENE. MIEJIEDARBĪBA”

• 13.30 Sieviete - mūza

Ausma Kantāne-Ziedone, aktrise

• 14.00 Sievietes veselība

Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, ģimenes ārste

• 14.20 Gaišums ir Tevī 

Sandra un Juris Cālīši

• 14.40 Uzdrošinies riskēt, nebaidies kļūdīties

Trūdija Žagare

• 15.00 3 minūtes, kas maina visu. 3 stāsti

Valdis Melderis, Radio un TV cilvēks, pasākumu vadītājs

 

15.20-16.00 Uzkodas, kafija, atelpas brīdis 

 

trešā sesija

16.00-18.00

“PERSONISKĀ ATTĪSTĪBA – SAPŅO DROŠĀK”

• 16.00 Pašapziņas attīstība – kā dzirdēt sevi un patiesi rūpēties?

Marija Ābeltiņa, psiholoģe un KBT psihoterapeite

• 16.20 Tavas attiecības ar savu tuvāko – sevi pašu

Inga Gorbunova, izdevēja un Imperfekt galvenā redaktore

• 16.40 Kā būt līderei savai dzīvei?

Ingrīda Blūma, Iespējamās Misijas patronese

• 17.00 Programma 2021

• 17.10 Jaunās pasaules līdere

Jolanta Cihanoviča, vadības konsultante un trenere

• 17.30 …un visam pa vidu – ES…

Baiba Sipeniece-Gavare, TV seja

 

 

Foruma noslēgums

18.00

Sarunas, atkalredzēšanās un jaunas tikšanās. 

Glāze šampanieša, uzkodas, lieliska mūzika un ideāla kompānija

 

Šobrīd esošā situācija maina gan pasauli, gan ikdienu un mūs pašas. Taču nemainīgi gaidīti paliek visi skaistie notikumi un brīži, kuri liek paspert pāris soļus ārpus ierastā un saskatīt savā dzīvē kādu košu saules staru. Latvijas aktīvajām uz izaugsmi vērstajām sievietēm šis notikums noteikti būs Forums LĪDERE, kas, daudzu neaizmirstamu mirkļu piesātināts, oktobra sākumā priecēs jau trešo reizi. Sekojot epidemioloģiskās drošības noteikumiem un rekomendācijām, pasākuma norisē veiktas būtiskas korekcijas, pārceļot to no ceriņu smaržas piesātinātā maija uz ne mazāk apburošo viršu ziedēšanas laiku, 2. oktobri. Līdztekus datumam mainīta arī foruma norises vieta, kas nu būs izstāžu centrs “Ķīpsala”, ļaujot šos iedvesmas svētkus baudīt droši, taču ne mazāk skaisti. 

Forums Līdere 2020

Iedvesmas un izaugsmes pasākums Forums LĪDERE jau kļuvis teju par tradīciju un ļoti gaidītu pasākumu, kas par spīti situācijai pasaulē, ikvienu aktīvo, atvērto sievieti priecēs arī šogad. Gādājot ne tikai par to, lai apmeklētājām pasākums būtu patiešām īsti svētki, pilni iedvesmas, pozitīvu emociju, neaizmirstamu brīžu un jaunu tikšanos, Forums LĪDERE organizatori parūpēsies arī par to, lai ikviena dalībniece justos droši. Tieši tāpēc par pasākuma norises vietu izvēlētas plašās un ērtās izstāžu centra “Ķīpsala” telpas. Tāpat apmeklētājām būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi un izsniegtas sejas maskas, ko varēs nēsāt pēc pašu vēlmes.

Šogad pasākums vienuviet pulcēs 1000 dalībnieces, kuras varēs klausīties un baudīt 20 iedvesmojošu un sirds gudru lektoru uzstāšanos. Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova atklāj, ka arī šogad Forums LĪDERE norise no pirmās līdz pēdējai minūtei tiks translēta bezmaksas tiešraidē. Pagājušā gadā šo iespēju izmantoja vairāk nekā 80 000 interesentu. Organizatoru sarūpētā bezmaksas tiešraide ļaus smelties iedvesmu tūkstošiem sieviešu visā Latvijā un ārpus tās.

Arī šogad Forums LĪDERE programma sadalīta trīs lielās daļās. Pirmajā no tām saturs saistīts ar profesionālo izaugsmi un to, kā sasniegt vairāk. Šeit uzreiz jāsaka, ka vēl viena nemainīga tradīcija ir pasākumu atklājošais foruma prologs, ar kuru arī šogad uzstāsies Vaira Vīķe-Freiberga. Otrā daļa veltīta attiecībām, ģimenei un mijiedarbībai. Savukārt noslēdzošā Forums LĪDERE daļā tiks aktualizēta sievietes personiskā attīstība, mudinot sapņot drošāk.

Starp lekcijām, kurās uzstāsies gan sabiedrībā zināmas personības, gan jomas eksperti, apmeklētājām tiks sarūpēti dažādi pārsteigumi, kas visas dienas garumā ļaus baudīt pasākumu ar visām maņām un katru šūniņu. Tie būs gan muzikāli priekšnesumi, gan dažādas citas mākslinieciskās performances. Papildus prieka un patīkama satraukuma brīžus apmeklētājām sagādās laimes rats ar iespēju uzgriezt vērtīgas un unikālas balvas. Protams, ka ļoti īpaša nozīme būs arī kulināriem pārsteigumiem un saldiem brīžiem, par ko parūpēsies Forums LĪDERE partneri.

Šis viss un vēl daudz citu pārsteigumu veidos 2. oktobri – dienu ārpus ierastā, svētku dienu, dienu, kad baudīt, būt bezrūpīgai un vienkārši laimīgai!

Informāciju sagatavoja: Keitija Krastiņa E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Telefons: 27764001

Forums LĪDERE 2020 ir pārcelts uz rudeni - tas notiks 2.oktobrī!


Līdz ar pašu Forums LĪDERE, ik gadu aug arī Latvijas aktīvo, uz izaugsmi vērsto sieviešu skaits. Pasākumu šogad klātienē varēs vērot vairāk nekā 1000 dalībnieču, taču vēl vairāki desmiti tūkstošu iedvesmas alkstošu sieviešu to varēs skatīties bezmaksas tiešraidē. Forums LĪDERE dibinātāja Solvita Kabakova norāda, ka pasākums ir gluži kā svētku diena ikvienai tā dalībniecei un veltīts sievietei visās dzīves jomās: uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē, tehnoloģijās. Sievietei karjerā un ģimenē. Ikvienai sievietei, kas atvērta jaunām iespējām, attīstībai un vēlas sapņot drošāk un sasniegt vairāk.

Foruma organizatori būs sagatavojuši daudzveidīgu pasākuma programmu visas dienas garumā - gan izklaidējošu un saturīgu, gan pārdomu un iedvesmas, gan arī jaunu atziņu pilnu. Uz skatuves šogad kāps kopumā 20 lektoru, kas dalīsies savā pieredzē, zināšanās un padomos tādās ikvienai sievietei aktuālās tēmās kā profesionālā izaugsme, attiecības, ģimene un mijiedarbība, kā arī personiskā attīstība. Kā jau ierasts Forumu LĪDERE paspilgtinās dažādi talantīgi skatuves mākslinieki, liekot ikvienai skatītājai sajusties ļoti īpašai, gluži kā savā svētku dienā.

Nedaudz jau ieskatoties Forums LĪDERE 2020 programmā, jāpiemin, ka jau trešo gadu pēc kārtas ievada vārdus teiks un īpašo gaisotni pasākumam piešķirs viena no Latvijas izcilākajām Līderēm – bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Ar savu pieredzes stāstu dalīsies un uz skatuves kāps arī uzņēmuma “Madara Cosmetics” dibinātāja un radošā direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere. Ar viediem un pārdomu pilniem vārdiem pasākumu emocionāli bagātinās aktrise, kas savu mūžu ziedojusi, būdama mūza kam lielam, skaistam, varenam. Ko tas nozīmē sievietei, kā tad ar viņas pašas sapņiem un cerībām? Par to pastāstīs iemīļotā aktrise Ausma Kantāne-Ziedone. Forums LĪDERE 2020 iedvesmojošo un sirds gudro lektoru loku papildinās arī aktrise un Latvijas Kultūras akadēmijas docente Zane Daudziņa, kura pastāstīs, kā efektīvāk izmantot ķermeni kā instrumentu un šādi tuvoties saviem mērķiem. Bijusī baņķiere, kas savu dzīvi nu velta programmas “Iespējamā misija” izveidei, Ingrīda Blūma atklās to, kā būt savas dzīves līderei.

Forums LĪDERE ir pasākums, kas iedvesmo ne tikai uz vienu mirkli, stundu vai dienu. Tas ir emocionāls, izzinošs, pārdomu pilns piedzīvojums, kas bieži vien maina ierasto ikdienas ritējumu, ļauj pārvarēt bailes, mudina noticēt sev, motivē piepildīt savus sapņus un sasniegt dzīves augstākās virsotnes. To apstiprina arī pašu foruma apmeklētāju teiktais: “Īpaša diena katrai sievietei. Īsts baudījums visas dienas garumā. Iedvesmojošas, uzmundrinošas un motivējošas lektoru uzstāšanās. Neaprakstāmi spēcīga enerģija, skaisti noformēta vide un gards cienasts. To ir vērts piedzīvot! Paldies!”. Pasākumu atzinīgi novērtē arī kāda cita skatītāja: “Labi ir izzināt savas iespējas. Vērtīgi ir paklausīties, kā soli pa solim var sasniegt savus mazos un lielos mērķus”. Tomēr visvairāk skatītājas novērtē pasākuma īpašo gaisotni un sniegto iedvesmu, ko pavisam noteikti varēs izjust jau pēc pāris mēnešiem, kad Dailes teātra durvis tiks vērtas Forumam LĪDERE 2020.
 

 

VEF kultūras pils 14.maijā sagaidīja LĪDERES dalībnieces krāšņi saposta un ziediem rotāta. Iekštelpās, liekas, bija padomāts par katru niansi, lai sievietes šeit justos kā svētkos ielūgtas un gaidītas. Forums notiek tikai otro gadu, bet dalībnieču skaits ir krietni audzis un, esmu pārliecināta, nākošgad būs vēl daudz lielāks. Jāatzīst, ka tikai otro gadu rīkojot šādu pasākumu tik lielam cilvēku skaitam, pasākuma organizētājiem viss bija izdevies lieliski. To apliecināja arī kāda dāma, ar ko sarunājos, gaidot pie loterijas rata, ka šogad pasākums esot vēl lieliskāk organizēts.Atskats uz forumu LĪDERE 2019

Forumu atklāja pati Solvita Kabakova, pasākuma izveidotāja un galvenā organizētāja, ar īsu, sirsnīgu un patiesu ievadu. Viņa stāstīja, kā šis gads viņai personīgi paskrējis vēja ātrumā un kļuvis neaizmirstams, no laimīgas eiforijas, laižot pasaulē meitiņu, līdz pārpasaulīgām skumjām, zaudējot tēvu. Bet tāda ir dzīve, veidojot mūs par neatkārtojamām un unikālām personībām.

Interviju ar Solvitu Kabakovu pirms foruma LĪDERE lasiet šeit >>

 
Forumā šogad piedalījās ap 850 sievietēm klātienē, bet tiešraidē to vēroja 50 000 sieviešu!
Foruma programma tika sadalīta trīs atšķirīgās sesijās – “Profesionālā izaugsme – sasniedz vairāk!”, “Attiecības. Ģimene. Mijiedarbība” un trešā sesija – “Personiskā attīstība – sapņo drošāk!”. Pasākumu vadīja šarmantā Ilze Dobele.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Ar prologu "Starp debesīm un zemi"  uzstājās bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, runājot par sievietes spēku. V. Vīķe - Freiberga norādīja uz trim spēka avotiem:

  • klusums un ieklausīšanās sevī; - atvēlēt katru dienu spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots, kā arī dievišķais spēks – spēks no visuma un augstākiem spēkiem. 
  • spēks, kas nāk no citiem – lūdziet un jums tiks dots. Nav jākaunas lūgt un saņemt palīdzību no citiem.
  • dievišķais spēks – spēks no visuma un Dieva. Jābūt skaidram priekšstatam un vēlmei sirdī, un tad jālūdz!

Par to - lauzties vai nelauzties cauri griestiem, stāstīja Latvenergo padomes locekle Baiba Rubesa. Viņa dalījās ar Atskats uz forumu LĪDERE 2019vairākiem pieredzes stāstiem, kā aizskārusi griestus un izlauzusies tiem cauri profesionālajā jomā. Runājot par pirmo saskarsmi ar griestiem, Baiba dalījās ar atmiņām no bērnības: “Šis bērnības fejas pirksts, sajūta, ka var bez problēmām pārvarēt jebkurus griestus, man vēlāk ir palīdzējusi grūtos brīžos”. No B.Rubesas pirmo reizi dzirdēju terminu "Nogalināt ar laipnību" :) Viņas trīs moto "griestu pārvarēšanai":

  • lai panāktu šķietami neiespējamo, vienmēr paturi acīs mērķi;
  • veido stipras alianses ar domubiedriem;
  • nevērtē par zemu sieviešu solidaritāti.

Atskats uz forumu LĪDERE 2019Kā sievietēm pārliecināt sevi, ka viņa ir stiprāka nekā domā, atklāja Ugunsskolas dibinātāja Laura Dennler. Laura uzsvēra, ka tas, kas sievieti dzen uz priekšu, ir viņas bailes, ka viņa nav pietiekoši laba, ka viņu nemīlēs, ka viņa nav drošībā. Šīs bailes ātri vien pārvēršas vienā trakā dzīves skrējienā, un tad, kad sieviete vairs nespēj, ir novedusi sevi līdz “kliņķim”, tad nobremzē.” Tieši šīs bailes palīdz mazināt un atrisināt Lauras dibinātā Ugunsskola.