user_mobilelogo

Tuvojas septembris, vasaras brīvlaika pēdējās nedēļās arvien vairāk atceramies, ka tuvojas jaunais mācību gads, tas ietekmē gan skolēnus, gan viņu vecākus.  Ko varam darīt, lai jaunais mācību gads atnāk priecīgs, bez lieka stresa, un tāds arī turpinās līdz nākamajam vasaras brīvlaikam?

Pirmkārt, bērnam jāpalīdz psiholoģiski sagatavoties pārejai uz jauno skolas ikdienu. Svarīgi, lai ģimenē būtu pozitīva attieksme un noskaņojums pret to. Jāatgādina bērnam par visu pozitīvo, kas sagaida skolas laikā, ne tikai par gaidāmām grūtībām. Jādodas iepirkties skolai, un svarīgi, lai bērns pats var izvēlēties, ko pirkt skolas ikdienai, bērnam ir svarīgi labi justies vienaudžu vidū, un tikai viņš labāk zina, kas šobrīd ir aktuāli un atzinīgi novērtēts vienaudžu vidū.Atkal uz skolu!

Augusts ir īstais laiks, lai atgūtu nokavēto, izlasot obligāto literatūru, katru dienu noteiktu apjomu, atgriežoties pie kādiem ikdienas pienākumiem, kas sagatavos atgriezties skolas ritmā un apzināties savus pienākumus.

Kamēr vēl ir pietiekoši brīva laika, jācenšas to maksimāli piepildīt ar fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā- rudens ziemas periodā iespējas būs ierobežotas. Aktivitātes un sportošana svaigā gaisā dos savu ieguldījumu bērnu veselībā, lai stiprinātu to aukstajos gadalaikos. 

Vasaras brīvlaikā bērni izbauda iespēju ilgāk izgulēties, un to nevajadzētu aizliegt. Miega trūkums bieži var kļūt par emocionālo, garīgo un fizisko spēku izsīkuma cēloni. Miega optimālais ilgums mazākiem, pamatskolas vecuma bērniem ir 9-10 stundas diennaktī, bet lielākiem- pusaudžiem jau pietiek ar 7-8 stundām. Tā kā brīvlaikā bērni parasti pierod pie vēlākas gulētiešanas, augusts ir pēdējais brīdis, lai pakāpeniski pieradinātos pie savlaicīgas gulētiešanas, lai septembra agrā celšanās nebūtu tik grūta.

Vasarā var un vajag saēsties svaigas ogas, augļus un dārzeņus - tie ir veselīgi un gardi un parasti bērni tos ēd ar prieku. Lai arī ar to patiesībā pietiktu, tomēr pārkārtošanās uz "pamatīgāku" uzturu ir nepieciešama, lai skolā pusdienu šķīvji nepaliktu neizēsti un prāts nenestos uz ātrajām uzkodām un neveselīgiem našķiem. Uzturā jāiekļauj tādi produkti kā biezpiens, zivis, gaļa, pilngraudu putraimi un makaroni no cieto kviešu šķirnēm. Tomēr ir bērni, kam negaršo liela daļa augļu un pat ogu, bet dārzeņu nemīlētāju ir vēl vairāk. Šādos gadījumos pat ļoti vajadzīgi ir dabīgi uztura bagātinātāji un vitamīni, jo mēs taču vēlamies, lai mūsu bērni saņem vajadzīgo savai veselībai un normālai attīstībai. Ļoti labs kompleksais vitamīnu un minerālvielu avots ir Junior Neo. Tas nodrošina bērnu ar visiem augšanai vajadzīgajiem makro un mikroelementiem un vitamīniem. B grupas vitamīni veicina pareizu un harmonisku attīstību, rūpējas par nervu sistēmu, ciešu miegu un kognitīvajiem procesiem. Vitamīns D3 palīdz organismam uzņemt kalciju, fosforu, magniju, kas nepieciešami augošam bērna organismam. Tas veicina kalcija uzsūkšanu un novērš tā zudumus. 

Bet pašā pamatā jābūt mierīgai, labvēlīgai, mīlestības un uzmanības pilnai atmosfērai ģimenē. Tad 1.septembris atnāks kā priecīgi svētki un skolas ikdiena nebūs grūts un nepatīkams pārbaudījums.

 Atkal uz skolu!