user_mobilelogo

No miega kvalitātes tik ļoti ir atkarīga mūsu pašsajūta, veselība un darbaspējas, bet ne vienmēr spējam saviem spēkiem cīnīties pret bezmiegu, kas neļauj  izgulēties un justies labi. Ja cilvēkiem ir apgrūtināts miegs vairāk kā mēnesi, tiek uzskatīts, ka viņiem ir hronisks bezmiegs. Dažādiem iedzīvotāju slāņiem un valstīm bezmiega procentuālais līmenis ir no 20-40% no visa iedzīvotāju skaita.

Daži vienkārši padomi, kas var palīdzēt pārvarēt bezmiega problēmu bez medikamentiem:

 

1. Regulāras fiziskās aktivitātes. Pusstundu ilga pastaiga katru dienu palīdzēs samazināt stresa līmeni un ļaus vieglāk iemigt. Tomēr to nevajag darīt pašā vakarā, īsi pirms došanās pie miera.

2. Padariet gulēšanu komfortablu! Dažas lietas ir to vērtas, lai izdotu vairāk naudas, un to skaitā noteikti ir kvalitatīvs matracis un spilvens.

3. Lēnām sagatavojiet savu ķermeni atpūtai. Pusstundu pēc dienas darbu pabeigšanas ļaujiet sev atslābināties, veiciet ikvakara higiēnas rituālus, veltiet mazliet laiku dziļās elpošanas vingrinājumiem un/vai meditācijai.

4. Pirms miega ignorējiet visas digitālās ierīces, ieskaitot televīziju. Lai jūsu guļamistabā neatrodas nekas lieks, un gulta paredzēta tikai 2 nodarbēm.

5. Ejiet gulēt ik vakaru viena un tai pašā laikā - arī brīvdienās!

6. Vakariņās ēdiet produktus, kas satur melatonīnu (auzu pārslas,saldā kukurūza,rīsi). Bet centieties neēst vēlāk kā 3 stundas pirms gulētiešanas.

7. Vēss, svaigs gaiss un tumsa guļamistabā.

8. Miega pievilināšanai nav ieteicams lietot alkoholu, tā vietā labāk izvēlēties pienu! Piens satur virkni bioloģisku vielu, kas lieliski gādā par veselīgu miegu, savukārt alkohols uz centrālo nervu sistēmu iedarbojas nomācoši un izjauc normālu miega fizioloģisko ritmu, tāpēc, iespējams, ka alkohols gādās par ātrāku iemigšanu, tomēr miegs būs virspusējs un cilvēks nejutīsies atpūties