user_mobilelogo

Lielveikalos redzami produkti, sākot no eksotisku augļu sulām līdz riekstu maisījumiem, kas lepojas ar uzrakstu "anti-aging" (pret novecošanos). Vai tas viss tiešām palīdz ilgāk saglabāt jaunību, vai ir tikai mārketinga triki? To lai pierāda zinātne, bet skaidrs ir viens- īstie pretnovecošanās produkti nāk no zemes, nevis no vakuuma iepakojumiem.

Palūkosimies, ko ēd ilgāk dzīvojošie ļaudis visā pasaulē, un mēģināsim kaut ko no viņu ieradumiem pārņemt savam galdam.

Kostarika: Pupiņas brokastīs

Kostarikas iedzīvotāji 4 reizes vairāk kā citi ziemeļamerikāņi dzīvo ilgāk par 90 gadiem. Viens no iemesliem varētu būt ēdiens gallo pinto, - gards melno pupiņu un rīsu maisījums ar sīpoliem, sarkanajiem pipariem, ķiplokiem, olīveļļu, koriandru un salsa lizano. Brokastis šajā zemē parasti sākas ar pupiņām šādā veidā. Bet neņemot vērā ierobežojumus- pupiņas lieliski der jebkurā citā ēdienreizē!

 

Jaunskotija: Mellenes un melleņu klimpas

Daži gleznainie Jaunskotijas ciemati ir mājas ilgdzīvotājiem- cilvēkiem, kas dzīvo vismaz 100 gadus. Viens no iemesliem varētu būt bagātīgi uzturā lietotās mellenes. Paldies Dievam, arī mēs Latvijā varam tikt pie mellenēm, arī ziemā- saldētā veidā lielveikalos. Ēdiet tās dažādos veidos vai gatavojiet Jaunskotijas tradicionālās melleņu klimpas vai melleņu smūtiju (smmoothie) -jūsu āda ilgāk saglabās jaunību!

Francija: vīns

Šajā valstī vietējais sarkanais vīns ir karalis. Un pamatoti. Mērena vīna dzeršana (1 glāze sievietēm, līdz 2- vīriešiem) ēdienreizē izskaidro vienu no "franču paradoksiem" - zems sirds saslimšanu līmenis, neskatoties uz noslieci lietot artērijas apgrūtinošus produktus, piemēram, sieru. Tas var izskaidrot, kas saista frančus ar itāļiem- otru vīnu mīlošu nacionalitāti, kā Rietumeiropas ilgdzīvotājus.

Grieķija: daudz dārzeņu, maz gaļas

Dažās Grieķijas salās, viena trešdaļa iedzīvotāju nodzīvo līdz 90 gadiem. Kāds ir viņu ilgdzīvošanas noslēpums? Slavenā Vidusjūras diēta. Kad zinātnieki aptaujāja 23,349 grieķu sievietes un vīriešus par viņu ēšanas paradumiem, viņi atklāja, ka zemākais mirstības koeficients bija tiem, kas vairāk pārtikā lietoja dārzeņus, augļus, pupiņas un olīveļļu. Reizumis arī glāzi vīna.

 Pārtikas produkti pret novecošanos

Japāna: Tofu

Tofu ir atrodams pāŗtikas nodaļās visos lielveikalos. Tā ir laba ziņa, jo tā dēļ Japānas salas Okinava iedzīvotāji sasniedz 100 un vairāk gadu vecumu. Tofu siers ir mazkaloriju produkts un nesatur holesterīnu. Tofu mēdz saukt par "sojas gaļu", jo aminoskābju sastāvs tofu ir gandrīz līdzvērtīgs gaļai un pat spēj to aizstāt.Vairāk par tofu.

Tā vietā, lai mēs uzķertos uz pretnovecošanās - "anti-aging" iepakojumiem, paļausimies uz gadsimtiem ilgu pieredzi un to, ka Māte Daba zina labākos "anti-aging" līdzekļus.