user_mobilelogo

Zaļā tēja

Gandrīz uzreiz uzlabo noskaņojumu, palīdz novērst depresijas simptomus. Nepieciešams pārliecināties, no kurienes tā ievesta un kā apstrādāta, jo rūpnieciskajā apstrādē mēdz zaudēt savas spējas.

Garšvielas

 

Muskatrieksts, ingvers, ķiploki un pipari stimulē asinsriti un rosina seksuālu noskaņojumu. Arī baziliks un pētersīļi veicina vieglu uzbudinājumu. Vanilīns ir ķīmiski radniecisks feromoniem, kas organismā izdalās seksuālā uzbudinājuma laikā.

Žāvēti augļi

Tajos bagātīgi sastopamais magnijs lieliski palīdz piepūles un garastāvokļa maiņas gadījumos. Magniju ātri un viegli iespējams uzņemt, arī apēdot sauju saulespuķu sēklu. Tā nodrošina apmēŗam pusi no ikdienā nepieciešamās magnija devas.Ēdiens labsajūtai

Piena saldējums

Tajā atrodamie ogļhidrāti mazina stresu un stimulē serotonīna veidošanos smadzenēs. Bagātīgi uzņemot saldējumā esošās olbaltumvielas, smadzenēs izdalās noradrenalīns, kas palielina koncentrēšanās spējas un stimulē smadzeņu darbību. Ne visi veikalā nopērkamie saldējumi ir gatavoti no piena, tāpēc pievērs uzmanību sastāvam!

Tomāti

Tajos esošais kālijs un likopēns labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu. Tomāti jāglabā istabas temperatūrā, jo ledusskapī tie zaudē garšu, smaržu un vērtību.

Rieksti

Mazina garastāvokļa svārstības un stimulē smadzeņu darbību. Lieliski palīdz pret sirds slimībām, augstu asinsspiedienu un diabētu. Tie jāglabā uzmanīgi- aukstā, sausā vietā un ne ilgāk par trim nedēļām.

Zivis

Tajās sastopamās omega-3 taukskābes uzlabo garastāvokli un novērš tā svārstības. Tuncī atrodamie proteīni sniedz enerģiju un veicina reakcijas spējas.

Rīsi un nūdeles

Lai nomierinātos un atgūtu līdzsvaru, organismam nepieciešami ogļhidrāti. Tos vislabāk uzņemt tīrā veidā, bez olbaltumvielām. Ogļhidrāti izraisa seroronīna izdalīšanos smadzenēs, tādejādi nomierinot cilvēku. Ja ogļhidrātus bagātīgi saturošam ēdienam pievieno olbaltumvielas, tiek kavēta serotonīna izdalīšanās.