user_mobilelogo

Cik ilgi mēs varam palikt jaunas?

„Jauna grumbiņa parādījusies”, „jau sirmums redzams”, „noguris skatiens”... Kurš no mums, skatoties spogulī, nav sapņojis par mūžīgo jaunību? Pasakas un leģendas, nostāsti un teikas nenogurstot apdzied dziednieciskos avotus un upes ar dzīvo ūdeni, jaunības ābolus, burvju ziedus un zāles, burvju eliksīrus un citus brīnumlīdzekļus, kas palīdz saglabāt jaunības degsmi, acu spīdumu, muskuļu vingrumu un ādas gludumu. Pēc jaunības noslēpuma ir dzinušies tautas dziednieki, alķīmiķi tumšās pilīs un zinātnieki mūsdienīgās laboratorijās.

Jaunības pagarināšanas problēma īpaši aktuāla mums kļuvusiGRANATIN Q10 – mūsdienu jaunības eliksīrspēdējā desmitgadē. Piekritīsiet, ja XIX gadsimtā 55 gadus vecu dāmu dēvēja par „vecenīti”, XX gadsimtā – par „gados vecāku sievieti”, tad tagad viņu sauc nekā citādi kā par „dāmu vidējos gados”. Pati novīšanas sākšanās, Balzaka vecums, plūdeni ir novirzījies no „autora” 25-30 uz 40-45 gadiem. Bet populārā frāze „četrdesmit gados dzīve tikai sākas” tagad skan nepavisam tik revolucionāri kā pirms trīs desmitgadēm.

Jaunavīgi gluda āda un jauniešu frizūra bez sirmuma pazīmēm nenovērš nogurumu no rītiem un nedod možumu: mūsu organisma iekšējais stāvoklis taču bieži vien varētu būt labāks. Par tā „sabojāšanās” un orgānu priekšlaicīgas nolietošanās iemeslu var kļūt daudzi mums tik ierasti faktori: stresi, nepareiza un neregulāra ēšana un stingras diētas, kustību aktivitātes trūkums, antioksidantu deficīts, kas nepieciešami cīņai ar novecošanu.

Organisma orgāni un sistēmas var nolietoties dažādi – to stāvoklis ne vienmēr atbilst mūsu reālajam vecumam. Tagad ļoti populārs ir kļuvis tāds jēdziens kā cilvēka „bioloģiskais vecums”, proti, kas atspoguļo viņa organisma vai kādas sistēmas reālo nolietošanās pakāpi.Tā trīsdesmitgadīgam cilvēkam bioloģiskais vecums var tuvoties 40 un pat 50 gadiem, bet, teiksim, sirds var būt nolietota līdz 60 gadu vecumam.

Statistika vēsta par to, ka pēdējā laikā sirds un asinsvadu sistēma ir sākusi nolietoties ātrāk: sirds slimnieku skaits pastāvīgi aug, bet pašas saslimšanas strauji kļūst jaunākas. Miokarda infarkts tagad sastopams pat 25 gadus veciem cilvēkiem, bet sirds un asinsvadu saslimšanas atrodas nāves cēloņu saraksta priekšgalā pasaulē! Turklāt pēc 30 gadu robežas ar katru gadu arvien vairāk sākam sūdzēties par paaugstinātu nogurdināmību, vispārēju stāvokļa pasliktināšanos, uzmanības koncentrācijas un darbspēju pazemināšanos, tas ir, vecuma, kas tuvojas, pazīmes. 

 

Kāpēc mūsu organismam nepieciešams koenzīms Q10?

Ne pēdējā loma organisma novecošanās procesā ir tā sauktajam koenzīmam Q10 vai ubihinonam (kas tiek tulkots kā „visuresošs”), bet precīzāk – tā līmeņa pazemināšanas. Koenzīma Q10 fenomens tika atklāts salīdzinoši nesen, tikai pirms pussimts gadiem. Tad zinātnieki sāka interesēties par pārsteidzošo vielu, kas ir gandrīz visās dzīvajās šūnās. Viņi noskaidroja, ka koenzīmamQ10 ir svarīgākā nozīme šūnu enerģētiskajam līdzsvaram, visa organisma veselībai un jaunībai, un īpaši – sirds un asinsvadu sistēmai.

Pirmoreiz sirds un asinsvadu ārstēšanai koenzīms Q10 tika pielietots 1965.gadā, mazāk kā pēc desmit gadiem ubihinonam veltītais darbs tika apbalvots ar Nobela prēmiju ķīmijā. Tagad pasaulē pastāv speciāls Starptautiskais centrs ubihinona izpētē. 2005.gadā simpozijā „Priekšlaicīgas novecošanas profilakse: iespējas un perspektīvas”, kuru organizēja Gerontoloģijas sabiedrība RAN, tika prezentēti dati, kas nepārprotami liecināja par Q10 lietošanas perspektīvu priekšlaicīgas novecošanas profilaksē.

Vislielākā koenzīma Q10 koncentrācija ir tieši sirds muskulī, jo ATF nepieciešams sirdij, lai tā pastāvīgi sarautos. Ubihinons uztur vajadzīgajā līmenī arī vielmaiņu, kuras traucējumi izraisa diabētu un citas endokrīnas saslimšanas, holesterīna uzkrāšanos un svara problēmas.

Zinātnieki ir aplēsuši, ka jauns un vesels organisms izstrādā līdz 300 mg ubihinona diennaktī. Bet pēc 30 gadu dzīves koenzīma saturs organismā pazeminās ar katru gadu: līdz četrdesmit gadiem saturs krītas par 30%, bet līdz 60 – par 50%. Kopā ar to krītas gara možums, enerģija un pārliecība par paša spēkiem.Tos izmanto sirds un asinsvadu saslimšanu profilaksei, miega uzlabošanai, fizisko un intelektuālo slodžu uztveres līmeņa paaugstināšanai, veģetatīvās regulācijas mehānismu normalizēšanai.

Vēl viens pastāvīgs organisma novecošanās iemesls – brīvie radikāļi. Ar šo savienojumu dēvē „brāķētos” savienojumus ar nepietiekošu elektronu. Tiecoties kompensēt deficītu,„brīvie” paņem nepieciešamo elektronu no mūsu organisma veselajām šūnām, līdz ar to tās sagraujot. Sākumā brīvie radikāļi izrēķinās ar slimajām šūnām (kas pat ir derīgi organismam), bet pēc tam ķeras klāt veselajām. Brīvo radikāļu kontā – onkoloģiskās saslimšanas, ateroskleroze un cukura diabēts.

GRANATIN Q10 – mūsdienu jaunības eliksīrs

Protams, neviens līdzeklis nevar mums uzdāvināt mūžīgu dzīvi. Bet ir veids, kā apturēt nepielūdzamo laiku: tagad mēs varam ar to vienoties „nomest” kādus desmit gadus.

GRANATIN Q10 – tas ir tas pats nevis mūžīgas, bet ilgas jaunības eliksīrs, par kuru cīnījās sendienu alķīmiķi un pagājušā gadsimta zinātnieki. Jaunajā simtgadē pasaules labākie speciālisti ir to radījuši priekš Vision.

Vitamīnu kompleksi uz koenzīma Q10 bāzes tagad ir ļoti populāri un pieprasīti veselības produktu tirgū. Bet tikai Francijā radītais GRANATIN Q10 ir apvienojis koenzīma Q10 spēku un enerģiju ar spēcīgāko dabas antioksidantu – granātābola ekstraktu. Pēdējais komponents – jaunības formulas know-how.

Senatnē granātābols iemiesoja nemirstību, mūžīgu auglību un laimīgu nākotni. Tas ir bagāts ar vitamīniem A, C, E, B un minerāliem: kalciju, silīciju, dzelzi, kāliju un jodu. Granātābols ir folijskābes avots, kuras deficīts arī veicina priekšlaicīgu novecošanos. Pēc Holandes zinātnieku viedokļa šīs skābes paaugstināts patēriņš palīdz aizkavēt prāta spēju pazemināšanos, kas vecumā ir neizbēgama.

Par granātābola (vai „kartāgiešu ābola”, kā to sauca romieši) dziednieciskajām īpašībām cilvēki zina jau vairākus tūkstošus gadu. Un šis ābols ir patiesi tāds, kas padara jau nāku: granātābols – spēcīgākais antioksidants, kas aktivitātes ziņā pārspēj mellenes, vīnogas un zaļo tēju.

Pateicoties šīm īpašībām, granātābola ekstrakts pasargā ādu no apkārtējās vides agresijas. Produkti uz dabīgo antioksidantu bāzes, tai skaitā arī granātābola, apvieno iedarbīgumu ar dabisko izcelsmi. Bet tas ir ļoti svarīgi: kā pierādījuši pētījumi, „ķīmiskie” antioksidanti draud veselībai ar nopietnām nepatikšanām.

Koenzīma Q10 un granātābola pulvera sinerģija nodrošina spēcīgu aizsardzību visam organismam. Kopā tie veido nopietnu atjauninošu tandēmu, kas veicina šūnu atjaunošanos un reģenerēšanos.

UB GRANATIN Q10 palēnina novecošanas procesu, kontrolē un pazemina paaugstinātu arteriālo spiedienu, kavē sirds išēmiskās slimības un miokarda infarkta attīstīšanos.

Bez ubihinona un granātābola pulvera unikālā GRANATIN Q10 formula iekļauj vīnogu izspiedu ekstraktu, vitamīnus C un E. Šie komponenti UB dod organismam nepieciešamo vitamīnu papilddevu. Vīnogu izspiedu ekstrakts nostiprina kapilāru sieniņas un uzlabo mikrocirkulāciju. Vitamīns C novērš sirds un asinsvadu saslimšanu attīstīšanos. Vitamīns E (alfa-tokoferols) palīdz saglabāt šūnu membrānu struktūras veselumu, aizsargā zema blīvuma lipoproteīdus no oksidēšanās, kavējot „sliktā” holesterīna līmeņa paaugstināšanos un trombu veidošanos.

Vitamīna E kombinācijas ar vitamīnu C gadījumā to kopīgās iedarbības efekts uz organismu palielinās.

Visi UB komponenti izceļas ar dabisku izcelsmi un augstāko izejvielas kvalitāti. Augu preparātu apstrādē tiek izmantots tāds novatorisks veids, kā kriosmalcināšana, proti, izejvielas sasmalcināšana zemas temperatūras vidē neitrālās slāpekļa gāzes atmosfērā. Kriosmalcināšana ļauj saglabāt visas vērtīgās īpašības un vitamīnus sākotnējā veidā.

GRANATIN Q10 – mūsdienu jaunības eliksīrs

BRĪNUMAUGLIS

Granātābola rādītājs ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) ir 3,307 vienības, salīdzinājumam: melleņu –2,400 , bet aveņu – 1,220.

ORAC – antioksidantu spējas absorbēt brīvos radikāļus rādītājs. Tas ir pārtikas produktu antioksidanto spēju rādītājs. Pārtika ar augstu ORAC nepieciešama brīvo radikāļu aktivitātes nomākšanai. ORAC mērīšanas sistēmu ir izstrādājuši Nacionālā novecošanas institūta (National Institute of Aging) (ASV) zinātnieki 1992.gadā, to ir pārbaudījusi un pieņēmusi pasaules zinātniskā sabiedrība kā pilnvērtīgu un efektīvu instrumentu augļu, dārzeņu un citu antioksidanto produktu un pārtikas piedevu veselībai derīguma mērīšanā.

GRANATIN Q10 – mūsdienu jaunības eliksīrs