user_mobilelogo

Intervija ar Mariju no Nīderlandes- 46 gadus vecu modeli,kas par tādu kļuva 43 gadu vecumā.

Modele 43 gados

Sveika, Marija! Vai pastāstīsi mazliet par sevi?

Es esmu Marija no Nīderlandes. Es dzīvoju laukos, bet esmu dzimusi un augusi pilsētā Nīderlandes vidū. Esmu precējusies un man ir 2 tīņu vecuma bērni.Es strādāju kā modele, kā make-up māksliniece un kā pasākumu vadītāja.

Kādai vecuma grupai tu piederi, ja nav noslēpums?

Man ir 46 gadi. Es sāku strādāt kā modele 43 gadu vecumā. Man patiesībā nepatīk vārds "veca", jo es tāda nejūtos-es jūtos kā labā vecumā. Vācijā "senioru" modeles tiek sauktas par "best-agers" un man tas patīk, jo 40+ es jūtu kā vislabāko vecumu!

Pastāsti lūdzu vairāk par savu mājas lapu un blogu. Kādēļ Tu to uzsāki?

Pirmajos gados kā modele es piedalījos daudzos forumos. Tajos var ievietot savu portfolio un fotogrāfijas, lai sazinātos ar fotogrāfiem,kas meklē modeles. Kādā forumā vīrietis, vārdā Skots Gonello piedāvāja man izveidot modeles mājas lapu.Tas man prasīja kādu laiku, lai iemācītos blogot un popularizēt savu mājas lapu, bet tagad man tā daudz nozīmē. Tā ir mana vizītkarte, kas parāda, kas es esmu, manu portfolio un ļauj cilvēkiem atrast mani.

 

Tu izlēmi kļūt par modeli 40+ gadu vecumā. Kādēļ tu vēlējies sākt modeles karjeru?

Kā daudzas meitenes, es vienmēr vēlējos kļūt par modeli. Tomēr dzīve pagriezās savādāk, es izstudēju, sāku strādāt, tad dzima bērni, un es strādāju arvien vairāk, lai visu nodrošinātu. Kad man bija 43 gadi, es devos pie fotogrāfa, lai kautkādā veidā apbalvotu sevi par vesela gada nepārtrauktu vingrošanas zāles apmeklēšanu! Tad tas viss sākās. Fotogrāfijas bija ļoti labas un es nolēmu iet tālāk. Es sāku veidot savu portfolio, gāju uz aģentūrām un pieteicu sevi. Neilgi pēc tam es jau sāku saņemt savus pirmos apmaksātos darbus. Modeles darbs manā vecumā nenozīmē modes skates un žurnālu vākus. Tās vairāk ir biznesa brošūras, mājas lapsa utt. Es pārstāvu sievieti 40 +, tādēļ man jābūt mātei, skolotājai, biznesa sievietei, priekšniecei utt. Tas ir daudz vairāk kā modeļu bizness, kādu mēs to redzam TV un žurnālos.

Cik viegli ir kļūt par modeli šajā vecumā?

Tas ir diezgan viegli, jo nav nemaz tik daudz sieviešu šajā vecumā, kas vēlētos ceļot, būt elastīgai, vienmēr būt uz diētas vai strādāt par velti, lai izveidotu savu portfolio. Tas viss prasa daudz darba sākumā. Un modeles, kas ar to ir nodarbojušās visu dzīvi, ir pārāk dārgas "stock" fotogrāfiem, redaktoriem utt...jo tās ir pazīstamas sejas un dārgi kontrakti. Es toties sāku no nulles, jo tas ir nereāls sapnis iedomāties, ka aizsūtot paštaisītas fotogrāfijas uz kādu aģentūru, ir iespējas saņemt darba kontraktu. Ir jāiegulda darbs un nauda, lai sagatavotu labas fotogrāfijas un izveidotu portfolio.

Kas ir nepieciešams, lai kļūtu par modeli 40+ vecumā un saņemtu darbus? Jābūt formā? Jālieto īpaši līdzekļi?

Jā un nē. Jūs varbūt saņemsiet vairāk darbus, ja būsiet formā un bez liekā svara. Bet ir arī plus-izmēra un nestandarta modeles, kas saņem darbus. Es domāju, galvenais ir personas tēls. Jums labi jāizskatās bildēs un jāspēj rīkoties. Lielākoties runa ir par produktu, nevis par modeli. Dažreiz galvenais ir uzņēmums, un ko tas vēlas pateikt. Pārstāvēt kādu ir daudz svarīgāk nekā būt holivodiski skaistai.

Pēc tavas pieredzes, vai uzņēmumi sāk izmantot modeles virs 40?

Jā! Ļaudis nejūtas ērti, pērkot produktus vai tiekot uzrunāti no meitenes, kas izskatās kā jūsu meita. Tirgus 45-65 gadīgajiem kļūst arvien plašāks. Šīs vecuma grupas cilvēkiem ir vairāk laika un naudas, jo viņi ir tajā dzīves posmā, kad ir vairāk laika to izbaudīt, jo lielākoties bērniem ir jau pašiem sava dzīve. Viņi arī ir vairāk ieinteresēti par veselīga dzīvesveida un atpūtas žurnāliem nekā par modi. Būtu dīvaini redzēt 20 gadīgu modeli uz attēla, kas reklamē veselīga dzīvesveida vai medicīniska rakstura produktu senioriem. Paldies Dievam, reklāmas kļūst arvien vairāk pietuvinātas mūsu sabiedrībai.

Kāds ir tavs padoms sievietēm virs 40, kas vēlas sākt modeles karjeru?

Es vēlos atzīmēt,ka jums ir vajadzīgas labas fotogrāfijas, lai sāktu.Atrodiet ļoti labu fotogrāfu, kas vēlētos jums palīdzēt ar dažiem lieliskiem portretiem un pilna auguma fotogrāfijām (kurās esiet redzama no galvas līdz papēžiem). Jūs variet izveidot profilus modeļu forumos, kā piemēram, Modelmayhem, modelingseo.com, one-model-place u.c. Šeit var iepazīties ar fotogrāfiem un uzzināt daudz vairāk par šo biznesu.

Kā mainījies tavs stils pēc 40 gadu robežas?

Pirms dažiem mēnešiem es atvadījos no minisvārkiem! Es veikalā redzēju sievieti manā vecumā, kas valkāja mini un pēkšņi tas likās smieklīgi. Dažas lietas vairs neizskatās tik labi, kad kļūsti vecāka. No otras puses- es joprojām valkāju bikini peldbaseinā!

Vai tu piekrīti teicienam "ģērbšanās attiecīgi vecumam" un ko tasTev nozīmē?

Jā, es uzskatu, ka ir labāk izskatīties labi kā 40+ sievietei, nekā izskatīties slikti, mēģinot tēlot desmit gadus jaunāku. Drēbes, kas piestāv jūsu auguma formām visbiežāk ir seksīgākas un labāk izskatās, nekā pēdējās modes kliedziens, kas jums nepiestāv.Biezi jaunas modes līnijas labi piestāv sievietēm 40+ , bet dažas- tikai jaunām meitenēm, piemēram, ļoti pieguļoši džinsi, legingi, maisveida krekli vai bikses ar ļoti zemu vidkli.

Vai tev ir vēl kādi stila ieteikumi sievietēm 40+?

Jā, necentieties izskatīties kā jūsu 15 gadīgā meita. Pat ja jūsu agums to atļauj! Jūs varat lieliski izskatīties burvīgā kleitā un briesmīgi- pieguļošos džinsos un puķainā kreklā. Un arī, labāk nopirkt pāris labus ādas zābakus/kurpes, nekā 50 pārus draņķīgu lētu apavu.

Vai tu plāno turpināt modeles karjeru un kā tu redzi turpmāko izaugsmi?

Jā, es ceru strādāt par modeli līdz beigām. Es ik dienas nodarbojos ar jogu, lai būtu labā formā. Es ceru, ka mani bērni būs lepni, kad viņi redzēs mani žurnālos kā vecāku sievieti vai pat kā vecmāmiņu. Ar vai bez maniem pašas zobiem, mans smaids būs līdz ausīm!

Modele 43 gados

Marijas pilnais vārds ir Margareta van der Vet un viņas modeles vārds ir model-maria. Vairāk informācijas viņas mājas lapā.

Tulkots saīsināti no http://40plusstyle.com