user_mobilelogo

SURVIVAL KIT ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā, kas norisinās ik septembri kopš 2009. gada. Festivāls radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas.

Paralēli starptautiskai izstādei festivāla ietvaros vienmēr īpaša uzmanība tiek pievērsta daudzveidīgai notikumu programmai, kas ietver gan mākslinieku performances, diskusijas un izglītības programmu. Festivāls ik gadu piesaista vairāk nekā 20 000 apmeklētāju. Festivālam ir plaša mērķauditorija, kas ietver kultūras interesentus, skolēnus, studentus, ģimenes ar bērniem, cilvēkus, kas ir savu dzīves ceļu meklējumos, gan tos, kas turpina papildināt savu zināšanu un interešu zonas, izzinot un paplašinot savas pieredzes robežas.

Survival Kit 9

Visu festivāla laiku no 7. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies mākslinieku, mākslas teorētiķu un filozofu atvērtās lekcijas, filmu demonstrācijas, performances un lasījumi, ekskursijas izstādē, kā arī aizraujošas darbnīcas bērniem mākslinieku vadībā. Īpašas ekskursijas vadīs biologs Īzaks Rašals un žurnālists Māris Olte, ļaujot ielūkoties bijušajā LU Bioloģijas ēkā esošajos Zooloģijas, Botānikas un Ķīmijas vēstures muzejos, kuru kolekcijas slēpj pārsteidzošus, līdz šim plašākai auditorijai nezināmus dārgumus.

Ar visu programmu iepazīties var šeit http://www.survivalkit.lv/lv/programma/

 

SURVIVAL KIT 9 atklāšanas nedēļas notikumi

Festivālu oficiāli atklās ceturtdien, 7. septembrī plkst. 18.00. Ar lekciju uzstāsies festivāla mākslinieki,  prestižās MIT (Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta) Mākslas, kultūras un tehnoloģiju programmas direktors Gedimins Urbons un māksliniece Nomeda Urbona (Nomeda & Gediminas Urbonas).  Viņi stāstīs par idejām, kas balstās zooētikā,  un darbu izveidotajā starptautiskās pētniecības platformā, kas darbojas, lai atklātu jaunus veidus, kādos ar cilvēka zināšanu un pētījumu palīdzību iespējams dibināt kontaktus ar citām dzīvības formām. Pēc tam būs iespēja vērot mākslinieka Gernota Vīlanda (Gernot Wieland) lekciju-performanci „Dzīvnieku depresija” par attiecībām starp cilvēkiem un dzīvniekiem, un tajās iesaistītajiem varas un kontroles mehānismiem. Savukārt mākslinieks Džims Holioks (Jim Holyoak) lasīs nodaļu no SURVIVAL KIT 9 redzamā darba „Deviņpadsmit noktirņu grāmatas”, kas ir stāsts par koka briesmones, vārdā Grāmata, piedzīvojumiem, ceļojot pa sapnim līdzīgu pasauli, kurā nekad neuzlec saule. Festivāla atklāšana turpināsies ar Zvēru nakts slavenību diskotēku klubā PIENS.

Piektdien, 8. septembrī mākslinieks Džeimss Vebs (James Webb) uzstāsies ar lekciju „Pasaulē atlicis krietni par maz piektdienas vakaru”. Pēc tam sekos ekskursija izstādē ar kuratoriem Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Jonatanu Habibu Engkvistu (Jonatan Habib Engqvist) un māksliniekiem. Visbeidzot,  spilgtākais SURVIVALK KIT 9 notikums ir viena no pasaulē zināmākajiem mākslas teorētiķiem, vadošo laikmetīgās mākslas biennāļu un notikumu kuratora, kā arī rakstnieka un pētnieka Sarata Maharadža (Sarat Maharaj) lekcija. Viņš ir vairāku nozīmīgu publikāciju autors, aplūkojot kultūru atšķirību un tulkošanas postkoloniālo stāvokli gan mākslā, gan zināšanu radīšanā. Lekcijā Maharadžs pievērsīsies cilvēku, dzīvnieku un augu zināšanu vērtībai. Vai tas, ka citas dzīves būtnes nerunā cilvēku valodā, nozīmē, ka tās zina mazāk?

Sestdien, 9. septembrī līdz pat 1.00 naktī norisināsies īpaša Baltās nakts programma, kuras laikā ieeja izstādē ir bez maksas. To pavadīs absurdo faktu teātra izrāde sadarbībā ar Homo Novus, kartupeļu drukas nospiedumu darbnīca, īsfilmu programma un ekskursijas, kas būs saistošas visai ģimenei.

Svētdienas ir festivāla SURVIVAL KIT 9 bērnu aktivitāšu dienas, kad divas stundas viņi kopā ar pieaugušajiem varēs darboties dārzeņu drukas nospiedumu darbnīcā kopā ar grafiķi Henrihu Binānu, kā arī pagatavot savas guaša un ūdenskrāsas restauratores Evitas Melbārdes vadībā. Visu festivāla laiku izstādes ekspozīcijā būs pieejami uzdevumi bērniem, kurus atrast palīdzēs ģimenes ceļvedis, ko var saņemt kasē.

Ieeja notikumos ar izstādes ieejas biļeti: standarta cena 3.00 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību, kā arī cilvēkiem ar labi audzinātiem suņiem: 1.00 eiro. Ieejas biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni): 4.00 eiro, savukārt festivāla ieejas biļete ar neierobežotu apmeklējumu skaitu: 5.00 eiro.

SURVIVAL KIT 9 atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Gētes institūts Rīgā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, Icelandic Art Center, European Cultural Foundation, Le conseil des arts et des lettres du Quebec, Latvijas Universitāte, Latvijas Nacionālais arhīvs, VFS FILMS, 2zoles, ar putniem, café PIENS, AUGA group, NP Properties, Valmiermuižas alus, ABSOLUT., Kino Bize, Ģertrūdes ielas teātris, Dirty Deal Teatro, mūzikas festivāls “Skaņu mežs” un AKVA D LIFE. 

Survival Kit 9  Andrej Polukord, Kaiser Pilz, 2017

 Survival Kit 9  Ieva Epnere, "Zaļā skola", 2017