user_mobilelogo

Marks Aurēlijs reiz teicis: "Kad tu no rīta pamosties, padomā par to, ka atkal esi saņēmis dārgo privilēģiju būt dzīvam- elpot, domāt, baudīt un mīlēt." Ko ir vērts izdarīt katru rītu pēc pamošanās, pirms doties dienas darbos:Ko vērts izdarīt no rīta līdz pl.10

 

 

Pameditēt

Meditācija vai pat vienkārši vienkāršs vingrinājums "dziļa ieelpa- izelpa" palīdzēs uzsākt dienu ar miera izjūtu. Tā vietā, lai sniegtos pēc telefona un pārbaudītu rīta pastkasti, veltiet dažas minūtes tam, lai vienkārši pasēdētu klusumā.

Dienas gaitā mēs ķeramies pie daudzām darbietilpīgām un lielām lietām- ļaujiet sev uzsākt dienu uz mierīga viļņa. Meditācija palīdzēs arī noskaņoties, safokusēties un sajust spēku pieplūdumu.

 

Pateikties Dievam

 

"Ja vienīgā tavas dzīves lūgšana būs "Paldies", tad tas būs pietiekoši" . Meistars Ekharts.

Sāciet dienu ar pateicību Dievam par to, kas jums ir dots. Šī prakse iemācīs ko ļoti svarīgu - būt pateicīgam arī sev par mazajiem ikdienas panākumiem. Tas iemācīs arī būt izturīgākam pret problēmām, kas rodas dienas laikā.

 

Ieskicēt prātā, kas šodien jādara

Jo agrāk izveidots dienas plāns, jo efektīvāk un produktīvāk pavadīsiet savu laiku. Atstājiet plānā arī brīvu laiku risināt iespējamās problēmas.

 

Izdzert glāzi ūdens

Mūsu ķermenis pamostas atūdeņots, tādēļ ļoti svarīgi ir vispirms iedzert mazliet ūdens. Ieteicams ir dzert siltu vai vismaz istabas temperatūras, un ūdenim pievienot mazliet citrona sulas, var arī medu.  Savā grāmatā  The Body Ecology Diet  dietologs Donna Geitsa piedāvā izdzert pusi dienas ūdens normas tieši rīta stundās. Tas attīrīs ķermeni no toksīniem, mazinās bada sajūtu un risku dienas laikā sākties galvassāpēm.

 

Izstaipīties

Grūti atrast cilvēku, kas pamostas ar vieglumu kaulos un muskuļos. Un nav nemaz tik viegli pieradināt sevi veikt rīta rosmi. Pētījumi pierādījuši, ka rīta izstaipīšanās var palielināt lokanību, uzlabot asinsriti un samazināt uzkrājušos stresu. Papildus tam jūs uzlabosiet savu stāju.

 

Paklausīties mūziku

Sāciet savu dienu ar mūziku, un saņemsiet lielu devu labsajūtas, uzlabosiet savu garastāvokli un uzlādēsieties ar pozitīvu enerģiju tuvākajam laikam. Kā rāda pētījumi, mūzika spēj pacelt kopējo motivāciju un produktivitāti. Ieprieciniet sevi!

 

Pasmaidīt!

Sāciet dienu, uzsmaidot sev spogulī! Tas dos pozitīvu efektu uz kopējo pašsajūtu un garastāvokli pat tad, kad jums nemaz nav priecīgi. Smaids rada apkārtējos uzticību, turklāt atcerieties- veiksmīgi cilvēki vienmēr ir pozitīvi. 

 

 

Piekārtot savu telpu

Mūsu dzīves ritms ir straujš, tādēļ dažreiz no rīta piemirstas nelielie darbiņi. Drēbes paliek izmētātas pa istabu, trauki nemazgāti izlietnē, atkritumu spainis pilns. Tas viss atkārtojas dienu pēc dienas, kamēr pārvēršas par īstāko slinkumu. Bet cik patīkami ir atnākt no darba mājās, kur viss ir kārtīgs un tīrs. Varat vienkārši atslābināties un atpūsties.

 

Pirmkārt izdarīt visgrūtāko

Var likties, ka vispirms jāsāk ar kaudzi mazajām lietām, tomēr, ja vispirms izdarīsiet visgrūtāko, tad viss pārējais atrisināsies daudz vieglāk un ātrāk. Pie tā visa, tas disciplinē tos, kas pieraduši visu atstāt uz "vēlāk"

 

 

 

Avots: http://www.powerofpositivity.com/