user_mobilelogo

 

Kad mēs bijām jaunāki, dzīve bija vieglāka, vai ne? Dažreiz tā tiešām liekas. Bet patiesība ir tā, ka dzīve joprojām ir vienkārša. Tā vienmēr būs. Vienīgā atšķirība ir, ka mēs esam vecāki, un jo vecāki kļūstam, jo grūtākas paši sev padaram lietas.

17 veidi, kā Tu savu dzīvi padari grūtāku, nekā tai jābūt

 

 1. Tu meklē kādu, kam uzdot jautājumus, ko tikai tu pats vari atbildēt. Mums daudz, īpaši jaunībā, tika teikts, ko darīt, kā domāt, kas izskatās labi, kas ir "veiksme" utt. Tev to vairāk nevajag. Atbrīvojies no tā visa. Domā pats. Ieklausies sevī. Salauz šablonus. Kad tu beigsi darīt, ko vēlas visi citi un sāksi sekot savai intuīcijai, tu atradīsi tieši to, ko meklēji.

 2. Tu ļauj citiem likt tev justies vainīgam par savu dzīvi. Ja vien tu nedari pāri kādam citam, turpini dzīvot savu dzīvi, tā, kā TU vēlies. Dažreiz mēs zaudējam sevi mēģinājumos dzīvot kādam citam, mēģinot piepildīt citu cerības, un darot lietas, lai iespaidotu citus. Padomā par to. Vai tu dari lietas, kam patiešām tici? Atceries savus paša mērķus. Dzīvo, rīkojies un mīli tā, lai esi laimīgs.
 3. Tu ļauj indīgiem ļaudīm saņemt no tevis labāko. Tev nekad nav jājūtas vainīgam par to, ja izslēdz no savas dzīves indīgus cilvēkus. Tas nekas, ja daži ir radinieki, kolēģi, bērnības draugi vai jauni paziņas. Tev nav jādod vieta cilvēkiem, kas dara tev sāpes vai liek sajusties sīkam. Ir viena lieta, ja cilvēks apzinās savu uzvedību un cenšas mainīties. Bet, ja cilvēks ignorē tavas jūtas, ignorē tavas robežas un turpina tevi sāpināt, viņam ir jāaiziet.
 4.   Tu esi daļa no drāmas apļa. Kā tava dzīve mainītos, ja tu aizietu prom no drāmas, tenkām un aprunāšanas? Ļauj šodienai būt tādai, ka tu runā tikai par labo citos cilvēkos un pamudini citus to darīt. Tu vari ignorēt tos, kas atsakās to darīt. Tas ir vienkārši. Neticamas lietas var notikt tad, ja tu distancējies no negatīvā un tiem, kas to rada. Neļauj iekļūt sev drāmā. Vienkārši ej garām.
 5. Tu piešķir negatīvus nolūkus citu cilvēku rīcībai. Cits vadītājs apdzina tavu auto. Tavs draugs nekad neatbild uz īsziņām. Tavs kolēģis aizgāja pusdienās bez tevis. Kas tad liek tev apvainoties? Tas, ka tu piešķir negatīvu krāsu  šīm patiesībā nevainīgajām lietām. Tu to uztvēri kā personīgu apvainojumu- kā pļauku sejā. Nenodari to sev. Neuztver lietas personīgi. Nepiešķir sliktu nolūku neitrālai rīcībai no citu puses. Lai šodiena ir tā diena, kad tu katrā, ko satiec, ieraugi tikai labo!
 6. Tu esi pārāk norūpējies, ka cilvēki var tev atņemt to, kas tev ir. Atceries to - it īpaši, ja esi mākslinieks, rakstnieks vai cits radošs tips- vienmēr var  iegūt vairāk, daloties ar zināšanām, nekā tās slēpjot. Neuztraucies, ja cilvēki zog tavu darbu, sāc uztraukties brīdī, kad to vairs nedara! Esi godīgs, izpalīdzīgs un patiešām labs visā, ko dari. Ja cilvēki vēlas to, kas tev ir, neatkarīgi no apstākļiem, tu rīkojies pareizi.
 7. Tu centies ar visiem sacensties.  Ja tu sacenties ar kādu citu, tevī pieaug rūgtums.  Ja tu sacenties ar savu iepriekšējo es, tu kļūsti labāks.  Tas ir tik vienkārši. (Vārdu spēle- bitter/better...)
 8. Tu pārāk daudz esi bijis ņēmējs. Veids, kā tikt galā ar stresu un zaudējumu ir mesties laba darīšanā citiem. Piedalies labdarībā. Iesaisties dzīvē. Tam pat nav jābūt lielam, organizētam pasākumam. Pasaki laipnu vārdu. Iedrošini kādu sev blakus. Apmeklē kādu, kas ir vientuļš. Atraujies no sevis paša rūpēm uz kādu laiku. Pasaulē ir divu veidu cilvēki, devēji un ņēmēji. Devēji ir laimīgi. Ņēmēji joprojām ir nelaimīgi, domājot, kāpēc ar viņiem tā ir... 
 9. Tu nogriez līkumus un ej taisnāko, vieglāko ceļu. - Dari, kas ir labi, nevis kas ir viegli. Un dari labo, pat ja neviens cilvēks to neuzzinās. Kādēļ? Jo TU to zināsi.
 10. Tu fokusējies uz jebkuru citu punktu laikā, bet ne "tagad". - Tu nevari izmainīt vakardienu, bet vari norakt šodienu, raizējoties par rītdienu. Esi tagadnē. Rītdiena sevi atklās tieši tāda, kāda tā ir, tāpat kā jau bija vakardien.
 11. Tu sevi baksti par savām kļūdām.  Ir svarīgi piedot sev par izdarītajām kļūdām. Mums ir jāmācās no savām neveiksmēm un jāvirzās tālāk. Noslēdz mieru ar sevi šodien, lai nevērtētu vairāk pagātni. Dažreiz vislielākais labums no mūsu smagā darba ir nevis tas, ko iegūstam par to, bet tas, ko iemācāmies no tā. Laimīga un veiksmīga dzīve, galu galā, nav nodalāma no problēmām, bet tāda, kas spēj pacelties pāri tām.
 12. Tev ir "visu vai neko" raksturs. Nav tādas lietas kā perfekta veiksme, tāpat kā nav arī 100% neveiksmes. Tādēļ dalīt lietas divās galējībās-visu vai neko- ir muļķīgi. Pastāv nepārtraukta virkne nepilnīgu mirkļu, kas piepildīti bezgalīgām iespējām un izdevībām. Novērtē pelēko joslu starp galējībām. Un galvenais, nekad neļauj veiksmēm tikt tavā galvā, un neveiksmēm- pie tavas sirds.
 13. Tu vēlies, lai dzīve vienmēr būtu laimīga. Pasaule var būt sarežģīta. Tu vari piedzīvot vilšanos, sirdssāpes un zaudējumus. Tas viss var ietekmēt dzīvi, bet nezaudē cerību. Atceries par Iņ un Jaņ ķīniešu filozofijā- ka pretējās lietas bieži ir savstarpēji saistītas. Ciešanās tu vari atrast lielu spēku. Sāpēs- izturību. Zaudējumos tu vari atrast jaunu dzīves izpratni. Dzīve vienmēr ir Iņ un Jaņ. Pretstati ir savstarpēji atkarīgi un savstarpēji saistīti. Tu nevari sevi pilnībā pasargāt no skumjām, vienlaicīgi neizslēdzot no savas dzīves laimi.
 14. Tu domā, ka notiks sliktākais scenārijs. Dažkārt tavs prāts nevajadzīgi nocīnās ar notikumiem, kas ne tuvu nav iespējami. Tavs iekaisušais kakls apdraud dzīvību. Tava pazaudētā autovadītāja apliecība nonāca  ļaundaru rokās, kas vēlas nozagt tavu identitāti. Piemēram, šāds negatīvisms rada tikai vairāk negatīvisma. Tas vilks tevi prom no krasta, un, ja tu nesāksi peldēt, tad nogrimsi. Ir divi ceļi, vai nu tu redzi pasauli caur šaubu un izmisuma, vai cerību un priecīgu gaidu objektīvu. Tā ir tava izvēle. Tā vai citādi, tu nonāksi pie vienas un tās pašas vietas. Vienīgais jautājums ir: vai tu vēlies ierasties ar smaidu vai saīdzis?
 15. Tu ļauj zaudējumam sevi iznīcināt. - Dažreiz priekš laimes ir jāstrādā. Daži šķēršļi dzīvē ir pārāk grūti, lai tos pārvarētu tikai ar pozitīvu attieksmi. Vai tu vēlies kādu aizmirst? Vai tu vēlies atbrīvoties no neizdevušos attiecību gūsta? Vai tev ir jāsamierinās ar mīļotā nāvi? Dzīve ir pilna ar zaudējumiem. Bet, savā ziņā, laime nebūtu iespējama bez tiem. Tie ļauj mums novērtēt labos laikus. Tie ļauj mums augt. Ja tev ir jācīnās, lai ieraudzītu gaismu, atceries, ka neesi viens. Atrodi kādu, kas saprot tevi un runā ar cilvēkiem. Meklē atbalstu. Neļauj zaudējumam tevi aprīt.
 16.   Tu izvairies skatīties patiesībai acīs. - Patiesība nebeidz pastāvēt, ja to ignorē. Tu neatradīsi mieru, izvairoties no lietām. Tev ir tās jāsajūt, tev ir tās jādziedē. Lai tavas bailes un vājības ir tev pašā acu priekšā un apgaismo tās ar savu uzmanību. Jo vienīgais ceļš kā iziet, ir iziet cauri. Sāpes no patiesības ir tik ļoti vērtas ilgtermiņā, es varu apzvērēt.
 17. Tu atliec lēmumu pieņemšanu. - Slikti lēmumi gandrīz vienmēr ir labāki par nespēju vispār pieņemt lēmumu. Neizlēmība tikai aizkavē, bet slikti lēmumi māca mūs, lai pieņemtu labākus lēmumus. Galu galā, mēs visbiežāk nožēlojam izdevības, ko palaidām garām, attiecības, kuras baidījāmies pieņemt, un lēmumus, ko atlikām pārāk ilgi.

 

Tulkots no http://www.marcandangel.com/