user_mobilelogo

Ziemassvētkos mūzikai ir īpaša nozīme: sensenās saulgriežu dziesmas un svētku dievkalpojumos dziedātos korāļus papildina slaveni popmūziķu radīti skaņdarbi. Tādēļ austiņu zīmols Jabra kopā ar sabiedrībā zināmām personībām veica aptauju, lai noskaidrotu šā gada populārākās Ziemassvētku dziesmas.

Šajos svētkos patiešām sajaucas kopā dažādu laikmetu tradīcijas. Tā ir Ziemassvētku lielākā burvība, jo, klausoties skaistos korāļus, mēs varam domās pārcelties uz viduslaiku Angliju, kad tos izpildīja īpaši oficiālie dziedoņi, vai ļauties sniegpārslu burvībai un viegli pasmīnēt par to, ka populārā dziesma „Lai ir sniegs!” tapusi kādā svelmainā vasaras dienā.

Aptaujā, ko Jabra veica sociālajos tīklos kopā ar dīdžeju Tomu Grēviņu un televīzijas seju Armandu Simsonu, noskaidrots, ka šogad visiemīļotākās Ziemassvētku dziesmas ir:

 

All I want for Christmas is You

Zvaniņš skan

Last Christmas

 

Neskatoties, ka TOP3 tās neiekļuva, tomēr netika aizmirstas arī tādas klasiskās vērtības kā Circenīša ziemassvētki, Let it snow un Klusa nakts, svēta nakts!

Lai arī kādai mūzikai netiktu dota priekšroka Ziemassvētkos, ir svarīgi to klausīties labā kvalitātē, jo tas ļaus dziesmām ne tikai radīt nevainojamu noskaņu, bet arī ļaus klausītājam iedziļināties un izprast dziesmas nianses. Austiņu zīmola Jabra pārstāvis Gatis Bērziņš skaidro, ka austiņu kvalitāte nosaka izmantotie ražošanas materiāli - jo kvalitatīvāki materiāli tiek izmantoti, jo austiņas ir vieglākas un nekrīt ārā vai nost no ausīm.

Gatis Bērziņš atgādina, ka aktuālākā tendence austiņu pasaulē patlaban ir ērti lietojamas, minimālistiska dizaina bezvadu austiņas. True wireless ir a Bluetooth austiņas, kurām nav vadu, kas savieno tos ne ar mūzikas ierīci, ne viens ar otru, kas ir īpaši piemērots risinājums aktīvām Ziemassvētku brīvdienām.

Klausāmies mūziku un baudīsim Ziemassvētkus!

Kāds ir šā gada Ziemassvētku dziesmu TOP3?

 

Ziemassvētku un Jaunā gada priekšvakarā, no 4.līdz 30.decembrim, dizaineres Anna Led studijā Berga Bazārā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies Christmas Charity Bazaar. Papildus pašas Annas izstrādājumiem, tajā varēs arī iegādāties dažādus Annas draugu darbus - Latvijas mākslinieku, dizaineru un fotogrāfu.“Pirmo reizi līdzīgu pasākumu mēs pavadījām pagājušajā gadā, saņemot daudz pozitīvu atsauksmju un komplimentu, nolēmām to padarīt par tradicionālu” - stāsta Anna Led.-“Ziemassvētku un Jaunā gada tuvošanas laikā daudzi cilvēki meklē kaut ko neparastu, stilīgu. Visi esam noguruši no banālām dāvanām. Viss tas, kas būs piedāvāts mūsu studijā, iepriecinās pašu izsmalcinātāko publiku. Visas šīs lietas ir roku darbi, izstrādāti ar fantāziju, iztēli, stila izjūtu, un vissvarīgāk - ar dvēseli. Jūs netikai varēsiet iepriecināt savus tuviniekus un draugus, bet arī būsiet iesaistīti labā darbiņā - 10% no pārdotās preces mēs ziedojam labdarībā.”

Charity Christmas Bazaar - studijā Anna Led

 

Šogad pasākums notiks ar vēl lielāku pavērsienu: palielinājās dalībnieku skaits ar vēl leilāku piedāvāto izstrādājumu klāstu. Tātad, Christmas charity bazaar viesus gaida:

 

•  Limitēta vakara tērpu un aksesuāru kolekcija no zīda un samta ar nosaukumu «NY mood», ko izveidoja Anna Led speciāli priekš Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam;

•  Stilīgas rokām darinātas šalles no kašemira, lina un zīda, no elitāra zīmola “Studio Naturals”;

•  Miniatūras no zināmas mākslinieces Zanes Balodes;

•  Stilīgas rotaslietas no Laimushka;

•  Jaunas sērijas rotaslietu un kabatlakatu no zīmola “Sin on the beach”;

•  Avantgarda aksesuāri no Romāna Shtraumana;

•  Mājas apavi no “Tooche”;

•  Interjera lelles no Tatiana Ilyina un Ksenia Danilova;

•  Gleznas no Origami serijas no Irēnas Drozdovas;

•  Filozofiskās skices no mākslinieces Svetlana Miroshnichenko;

•  Trikotāža no mākslinieka Maruti Fabricius;

•  Fashion fotogrāfijas no stilīgās fotogrāfes Olgas Jakovļevas;

•  rotaslietas Cloisonne no gruzijas mākslinieces Tamar Japaridze.

 

8. decembī Anna Led gaida ciemos studijas klientus un draugus Charity Christmas Bazaar atklāšanā. Visas dienas garumā (no plkst. 11:00 līdz plkst. 19:00) cienasti, gruzīnu vīns no Besini un silta atmosfēra.

 

Kontakti:

Adrese:Studija Anna Led, Dzirnavu iela 84, Berga Bazārs

Tālruņa numurs:+371 29 502 901

 

Demogrāfijas tendenču un sabiedrības novecošanas dēļ rūpnieciski attīstītajās valstīs arvien pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem, kas ir piemēroti vecāka gadagājuma cilvēkiem, secina Zviedrijas mobilo tālruņu ražotājs “Doro”.

Pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem senioriem

Saskaņā ar to vairumā industrializēto valstu par 65 gadiem vecāku cilvēku īpatsvars pašlaik veido apmēram 20% iedzīvotāju un ir gandrīz divas reizes lielāks nekā senioru daļa pagājušā gadsimta 50. gados. Paredzams, ka līdz 2040. gadam šī proporcija pieaugs līdz gandrīz vienai trešajai daļai iedzīvotāju, tomēr daudzi mobilo tālruņu ražotāji, šķiet, orientējas tikai uz jauniešiem un neuzskata vecāka gadagājuma cilvēkus par interesantu auditoriju,” norāda “Doro” kategorijas vadītājs Jergens Nilsons (Jörgen Nilsson). Lai gan pensionāri mūsdienās ir veselīgāki un dzīvo ilgāk nekā jebkad agrāk, joprojām pastāv problēmas, kas rodas līdz ar vecumu, piemēram, trešajai daļai cilvēku, kas vecāki par 65 gadiem, ir dzirdes traucējumi; var būt samazināta spēja noteikt toņus un citus skaņas signālus, grūtības konstatēt, no kuras puses nāk skaņa, un samazināta spēja saprast teikto, ja ir liels fona troksnis, tomēr ir ļoti maz produktu, kas atbilstu šīm vajadzībām, pauž “Doro” pārstāvis. Turklāt astoņiem no desmit cilvēkiem vecuma grupā 65+ ir dažādas problēmas ar redzi, tostarp samazināta spēja atšķirt krāsas un spilgtuma līmeņus, ierobežota spēja saskatīt gan tuvu, gan tālu esošu objektu sīkas detaļas, kā arī problēmas ar visu redzes lauku. Taču pieejamajos produktos vispār nav ņemtas vērā šīs tipiskās grūtības.

Kompānija “Doro” ir stingri pārliecināta, ka senioriem ir jābūt neatkarīgiem, pārliecinātiem un jābauda dzīve. Viens veids, kā to nodrošināt, – radīt produktus un jaunus pakalpojumus, ņemot vērā vecāka gadagājuma cilvēku īpašās vajadzības un vēlmes. Jergens Nilsons pastāstīja, ka kompānija “Doro” savu produktu dizainā ir ņēmusi vērā četrus izplatītus traucējumus, kas saistīti ar redzi, dzirdi, izveicību un kognitīvajām spējām, jo tie bieži parādās līdz ar vecumu, tāpēc vienmēr jāņem vērā, izstrādājot tālruņa dizainu senioriem. Mobilo tālruņu ražotājs “Doro” pievērš uzmanību formai un elementiem, kas ir piemēroti senioru rokām, acīm un ausīm, izmanto materiālus un virsmas apstrādes paņēmienus, kas rada komforta sajūtu un ļauj viegli satvert, turēt un lietot ierīces. Turklāt “Doro” cenšas izvairīties no asiem stūriem un malām, izmanto mīkstas detaļas un veido labi nodalītas, ļoti kontrastējošas tastatūras, kuru pogas un funkcijas ir ērti atrodamas tieši tajās vietās, kur lietotājs to intuitīvi gaida. Liela uzmanība tiek pievērsta audio kvalitātei – “Doro” produktos līdzās tam, ka skaņa ir ļoti skaļa, tā ir specifiski pielāgota senioru dzirdes līknei un tipiskajām skaņas frekvencēm, ko ietekmē vecums, piemetināja “Doro” pārstāvis.

Zviedrijā bāzētā kompānija “Doro” fokusējas uz vecāka gadagājuma cilvēkiem piemērotu telekomunikāciju ierīču un sadzīves elektronikas produktu, kā arī programmatūras attīstīšanu, mārketingu un pārdošanu. Kompānijai ir vairāk nekā 38 gadu pieredze telekomunikāciju nozarē. “Doro” produkti ir pieejami vairāk nekā 30 valstīs, tostarp Latvijā.

Pieaug nepieciešamība pēc mobilajiem tālruņiem senioriem

 

 

 

2.novembrī no plkst.15:00 līdz plkst.20:00 latviešu modes zīmola pas de marque salonā (Emiļa Melngaiļa iela 2A) norisināsies jaunās ekskluzīvj adīto apģērbu kolekcijas prezentācija. Tās nosaukums TH[f]RILLS ir veidots kā vārdu spēle: thrills (asās sajūtas) un frills (volāni), jo lielu kolekcijas daļu veido izstrādājumi ar šajā sezonā aktuālajām dekoratīvajām detaļām – rišām un volāniem.

Kā ierasts, zīmola pas de marque kolekcija ir roku darbs, tapis no kvalitatīvas naturālas itāļu dzijas. Šoreiz galvenokārt no pūkainās un pievilcīgās mohēras un angoras. Kolekciju veido apjomīgi džemperi un kleitas, bītlenes, ko papildina interesantas detaļas, adīti ‘color block’ kostīmi, mohēras vestes ar lamas kažokādas apdari. Bērnu apģērbu līnijā meitenēm iespējams atrast identiskus modeļus, lai izveidotu ērtus ziemas komplektus. Krāsu gammā dominē baltais, bordo un bēšie toņi.

Prezentācijas dienā par īpašām cenām būs iespējams gan iegādāties kolekcijas izstrādājumus, gan veikt individuālos pasūtījumus. Bez tam apmeklētājus gaida īpašie piedāvājumi, atlaides, dāvanas un pārsteigumi. Visas dienas garumā salona viesus gaida kompānijas Amber Distribution sarūpētais vīns, restorāna Faces uzkodas un deserti, kā arī Cido veselīgās sulas.

 

Informācija par pasākumu Facebook: https://www.facebook.com/events/1763375600363358/

Latviešu zīmols “pas de marque” piedāvā jaunu kolekciju

Par pas de marque:

2014. gadā radītais zīmols pas de marque jau ieguvis cienītājas ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām: apģērbs un rotaslietas ir roku darbs, kas top pēc autora skicēm, izmantojot tikai dabīgos pusdārgakmeņus un augstās kvalitātes materiālus.

Adītie apģērbi tiek radīti ar rokām no dabīgās dzijas – kašmira, zīda, alpakas, vilnas, mohēras un citiem – pas de marque neizmanto sintētiskus materiālus. Zīmola pārstāvji apsola: šie izstrādājumi priecēs to īpašniekus daudzus gadus. Piedāvājuma klāstā ir vasaras mēteļi, aktuālie kardigāni, ērti džemperi, vestes un visdažādākās kleitas.

Rotaslietu ražošanā zīmols pas de marque izmanto īstas upes pērles, kvalitatīvi slīpētus dabīgos pusdārgakmeņus aktuālajos toņos. Visu sudraba rotu prove ir 925, bet zelta rotas – ar kvalitatīvu zelta pārklājumu. Par pas de marque vizītkarti kļuvušas dārgakmeņu otiņas, apjomīgi sudraba vai apzeltīti lodīšu gredzeni, kā arī gaisīgas rotas kāzām. Šī zīmola juvelierizstrādājumi patiks tiem, kas mīl dārgakmeņus, bet nevēlas izskatīties samāksloti vai – gluži pretēji – garlaicīgi.

Latviešu zīmols “pas de marque” piedāvā jaunu kolekcijuLatviešu zīmols “pas de marque” piedāvā jaunu kolekcijuLatviešu zīmols “pas de marque” piedāvā jaunu kolekcijuLatviešu zīmols “pas de marque” piedāvā jaunu kolekciju

Papildu informācija:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

+37125778890

 

https://www.facebook.com/pasdemarque/

19.oktobrī plkst.19:00 apavu klubā “Baltā Kumode” (Elizabetes ielā 57) notiks ballīte mākslinieciskās noskaņās, kas veltīta pazīstamās mākslas studijas “Idealist” pasniedzēju un audzēkņu izstādes atklāšanai.

 

Izstādē, kurai dots nosaukums “ArtParty. Skolotāji un skolnieki”, būs pārstāvēta akvareļglezniecība, tai skaitā šobrīd tik populāra botāniskā ilustrācija, košas skices modes ilustrācijas žanrā, smalki kaligrāfijas un grafikas darbi, kā arī apskatāmas piezīmju grāmatiņas ar pilsētas skicēm jeb urban sketching.

 Mākslas studijas “Idealist” studentu un pasniedzēju darbu izstādes atklāšana (+foto)

SURVIVAL KIT ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā, kas norisinās ik septembri kopš 2009. gada. Festivāls radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas.

Paralēli starptautiskai izstādei festivāla ietvaros vienmēr īpaša uzmanība tiek pievērsta daudzveidīgai notikumu programmai, kas ietver gan mākslinieku performances, diskusijas un izglītības programmu. Festivāls ik gadu piesaista vairāk nekā 20 000 apmeklētāju. Festivālam ir plaša mērķauditorija, kas ietver kultūras interesentus, skolēnus, studentus, ģimenes ar bērniem, cilvēkus, kas ir savu dzīves ceļu meklējumos, gan tos, kas turpina papildināt savu zināšanu un interešu zonas, izzinot un paplašinot savas pieredzes robežas.

Survival Kit 9

Visu festivāla laiku no 7. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies mākslinieku, mākslas teorētiķu un filozofu atvērtās lekcijas, filmu demonstrācijas, performances un lasījumi, ekskursijas izstādē, kā arī aizraujošas darbnīcas bērniem mākslinieku vadībā. Īpašas ekskursijas vadīs biologs Īzaks Rašals un žurnālists Māris Olte, ļaujot ielūkoties bijušajā LU Bioloģijas ēkā esošajos Zooloģijas, Botānikas un Ķīmijas vēstures muzejos, kuru kolekcijas slēpj pārsteidzošus, līdz šim plašākai auditorijai nezināmus dārgumus.

Ar visu programmu iepazīties var šeit http://www.survivalkit.lv/lv/programma/

 

Kad mēs bijām jaunāki, dzīve bija vieglāka, vai ne? Dažreiz tā tiešām liekas. Bet patiesība ir tā, ka dzīve joprojām ir vienkārša. Tā vienmēr būs. Vienīgā atšķirība ir, ka mēs esam vecāki, un jo vecāki kļūstam, jo grūtākas paši sev padaram lietas.

17 veidi, kā Tu savu dzīvi padari grūtāku, nekā tai jābūt

 

  1. Tu meklē kādu, kam uzdot jautājumus, ko tikai tu pats vari atbildēt. Mums daudz, īpaši jaunībā, tika teikts, ko darīt, kā domāt, kas izskatās labi, kas ir "veiksme" utt. Tev to vairāk nevajag. Atbrīvojies no tā visa. Domā pats. Ieklausies sevī. Salauz šablonus. Kad tu beigsi darīt, ko vēlas visi citi un sāksi sekot savai intuīcijai, tu atradīsi tieši to, ko meklēji.