user_mobilelogo

Autors: Riks Fosters

 

Daudzi izstrādājumi veidoti tā, lai imitētu īsto lietu. Ir plastikāta apdares dēļi, kuri izskatās pēc koka, un vinila grīdas flīzes, līdzīgas keramiskajām. Mēs varam nopirkt neīstu kažokādu un dārgakmeņus, poniju galvas, parūkas un daudz ko citu. Aiz tā slēpjas acīmredzams nolūks, bet kā ar aerosolu – “Uzsmidzināmie dubļi”? 

Uzsmidzināmie dubļi tika izstrādāti, lai tos lietotu uz apvidus auto, lai tie izskatītos tā, it kā dārgo SUV īpašnieki tos lietotu ne tikai, lai aizvestu bērnus uz futbola treniņiem. Ja tos uzsmidzina, draugi var padomāt, ka esat atgriezies no mežonīga izbrauciena. Ja gribat šādu šķietami autentisku izskatu, bet bez iespējamām nepatikšanām un bezceļu brauciena, jūs varat šo produktu nopirkt par $15 gabalā!Kam es cenšos patikt?

Līdzīgu praksi ikdienā varam vērot arī biznesa un profesionālajā vidē, kad vīrieši un sievietes cenšas sevi  uzdot par tādiem, kādi īstenībā nemaz nav – veiksmīgāki, prasmīgāki, pieredzējušāki. Cilvēki  vilto savus CV, pārspīlē panākumus, stāstot par tiem darba intervijās. Tas viss, lai izpatiktu citiem un gūtu labumu sev. 

Vērojot, kā rīkojas citi, mums jāuzdod jautājumu sev pašiem: “Kam es cenšos patikt?” 

 

Meklējot biblisku līdzību, nav labāka piemēra kā apustulis Pāvils, kurš demonstrēja  spilgtu pretstatu izpaticējiem cilvēkiem. Pēc brutālas pieredzes evaņģēlija izplatīšanā senajā Filipu pilsētā Pāvils devās uz Tesaloniku. Pēc sitienu saņemšanas un apcietinājuma varētu domāt, ka viņš būs saņēmis mācību un, ieejot citā pilsētā, mainīs sakāmo vai taktiku. Tā vietā varam lasīt sekojošo: "…mēs mūsu Dievā smēlāmies drosmi lielā cīņas priekā sludināt jums Dieva evaņģēliju" (1. Tesaloniķiešiem 2:2).

Kas motivē vīriešus un sievietes palikt  “uz kursa”, cieši turot savas vērtības, ticību un nododamo vēsti, nevēloties pirkt par 15 dolāriem “autentisku” izskatu? Pāvilam atbilde bija vienkārša – Dievs. Šāda iespēja pastāv arī mūsdienās, kad darba vietās mums jāpieņem lēmums izpatikt apkārtējiem vai Tam Vienam. Kā teica viens no slaveniem komediantiem: “Es nezinu panākumu atslēgu, bet neizdošanās atslēga ir censties patikt visiem.”

 Kādēļ Pāvilam patikt Kungam bija tik augsta prioritāte? Jo viņš saprata, kā Dievs raugās uz mums. Pāvils rakstīja par savu kalpošanu: "… cenšamies izpatikt nevis cilvēkiem, bet Dievam, kas pārbauda mūsu sirdis" (1. Tesaloniķiešiem 2:4). Citiem vārdiem sakot, Kungu neiespaido $15 aerosols  nekam. Mums ir grūti redzēt dziļāk par ārējo veidolu, bet Viņam tā nav. Raksti mums vēsta: "Es, Tas Kungs, izpētu sirdi un pārbaudu īkstis, lai atmaksātu ikvienam par viņa ceļiem, kā viņa dzīve to pelna" (Jeremijas 17:10). Un: "Kungs, Tu visu siržu pazinējs" (Apustuļu darbi 1:24).

Pāvils nevēlējās lietot “aerosola” pieeju attiecībās ar Dievu. Tas ietekmēja trīs viņa dzīves sfēras: viņa vārdus (“nekad neesam uzstājušies ar glaimiem”); viņa finanses (“vai mantkārīgos nolūkos”); vai viņa statusu (“nedz arī sagaidīdami godu no cilvēkiem”). Vai zinot to, varam rīkoties līdzīgi? Der iegaumēt: ietaupiet $15 un esi pats/pati!