user_mobilelogo

Autors: Riks Boks

 

Dans, daudzsološs biznesmenis, kurš dedzīgi vēlējās uzsākt savu personīgo biznesu, nesen vērsās pie manis pēc padoma un palīdzības. Viņš man uzdeva tiešu jautājumu: “Vai tu vari man palīdzēt aizņemties naudu biznesa Uzticēšanās Dievam- pirmais vai pēdējais solis?uzsākšanai.”

 

Šāds jautājums mani nepārsteidza. Daudzi uzņēmēji domā, ka, aizņemoties pēc iespējas vairāk naudas, būs atrisināts galvenais jautājums, kas saistīts ar resursiem.

Ja būs pietiekams finanšu kapitāls, kāda gan varētu būt iespēja negūt panākumus? Tomēr daudzu gadu pieredze – gan kā uzņēmējam, gan citu uzņēmēju un profesionāļu konsultantam mani ir mācījusi, ka, ja lūdzam un meklējam Dieva padomu, Viņam parasti ir labāks plāns, nekā vienkārši censties savākt pēc iespējas lielāku kapitālu, lai realizētu biznesa mērķus.

 

Manuprāt, Dans man uzdeva nepareizu jautājumu. Tā vietā viņam vajadzēja meklēt atbildes uz diviem dažādiem jautājumiem. Vispirms viņam vajadzēja pajautāt sev: “Vai Dievs vēlas, lai es uzsāku šo biznesu?” Salamana Pamācībās 16:9 teikts, “Cilvēka sirds izdomā sev savu ceļu, bet vienīgi Tas Kungs pašķir viņa gājumu.” 

 

Tad, ja Dans būtu pārliecināts, ka Dievs atbalsta viņa plānus, otrais jautājums būtu: “Dievs, kā Tu vēlies piesaistīt līdzekļus jaunajam biznesam?“ Sākot jaunu uzņēmumu, parasti mēs vēršamies pie kredītiestādēm, investoriem vai biznesa partneriem, lai piesaistītu nepieciešamos finanšu resursus. Tomēr Bībele mūs brīdina nepaļauties tikai uz šiem avotiem. Psalms 20:8 māca: “Vieniem viņu spēks ir kara rati, citiem zirgi, bet mēs esam stipri ar Tā Kunga, mūsu Dieva, Vārdu.”

 

Daudzos gadījumos aizņēmums ir patiešām nepieciešams, bet, pieļaujot kļūdu un nekonsultējoties vispirms ar Dievu, lai noskaidrotu, vai Viņam nav labāks risinājums, var novest pie nedienām. Jeremijas 33:3 Viņš apsola: “Piesauc Mani, tad Es tevi uzklausīšu un tev atklāšu lielas un brīnišķas lietas, kas tev nebija zināmas.” Citiem vārdiem sakot – Dievam, iespējams, ir daudz labākas opcijas, bet, ja nejautājam, mēs varam nekad par tām neuzzināt. 

 

Parasti mēs analizējam situāciju – kā sākt, galvenos šķēršļus, termiņus –pamatojoties uz to, ko zinām un redzam. Mēs esam brīdināti no draudiem būt tuvredzīgiem, tā vietā mums jāuzticas Dievam kā mūsu apgādniekam. “Bet Viņam, kas, darbodamies mūsos ar Savu brīnišķo varu, spēj darīt daudz vairāk par visu, ko lūdzam vai saprotam” (Efeziešiem 3:20). 

 

Tāpat mēs tiekam iedrošināti, ka Kungs ir nomodā pār mūsu vajadzībām un tās nodrošinās, ja vien ticēsim Viņam. “Mans Dievs apmierinās katru jūsu vajadzību pēc Savas godības pilnās bagātības Kristū Jēzū” (Filipiešiem 4:19). Iespējams, ka daudzi no mums šo Rakstu vietu ir lasījuši, un ne reizi vien. Bet vai mēs patiešām tai ticam? Ja jā, tad mums arī atbilstoši jārīkojas. 

 

 

Princips ir vienkāršs: Vienalga, vai uzsākam jaunu, vai arī biznesu paplašinām, pirmkārt, mums jāuzticas Dievam; tam nevajadzētu būt pēdējam solim, pēc tam, kad esam izmēģinājuši visas citas iespējas. Kā vairākkārt esmu to novērojis un piedzīvojis – Dieva plāns mūs pasargā no pārmēru lielas un riskantas parādu nastas.  

 

Copyright 2016, Integrity Resource Center, Inc. Adapted with permission from "Integrity Moments with Rick Boxx," a commentary on issues of integrity in the workplace from a Christian perspective.